Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Rozdíl mezi darování orgánů a darování těla pro anatomické účely

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Rozdíl mezi darování orgánů a darování těla pro anatomické účely Email
Úterý, 22. leden 2013 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3626x

Rád bych se zeptal, jaký je rozdíl mezi darováním orgánů a darováním těla pro účely pitvy na anatomii lékařské fakulty. Díky, Roman

___
___


ODPOVĚĎ:

Jak sám tušíte, je rozdíl mezi věnováním vlastního tělo pro lékařské účely za svého života a něco jiného, když jsou člověku jako dárci po smrti odebrány orgány pro živého pacienta.

Student medicíny potřebuje k učení lidské tělo. Jedině na něm si v praxi "osahá" anatomii člověka. Ke studijním potřebám můžete své tělo darovat i vy. V praxi lidské tělo ke studijním účelům putuje do anatomického ústavu, se kterým jste si darování těla domluvil. Pokud chcete darovat své tělo studentům medicíny, během života musíte uzavřít s anatomickým ústavem smlouvu. V daném ústavu jsou také archivovány všechny smlouvy s lidmi, kteří se rozhodli podobně. Stojí v nich, že se zájemce zařazuje do registru potenciálních dárců.

Toto dárcovství je zadarmo, fakulta ale zaplatí pohřeb.

Zatímco s darováním těla pro anatomické účely je nutný souhlas dárce, s darováním orgánů není ale nutný souhlas. Ten je automatický - jde o tzv. předpokládaný souhlas s darováním orgánů.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny