Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Rozdíl mezi aurou migrény a mrtvicí, co je to migrenozní infarkt?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Rozdíl mezi aurou migrény a mrtvicí, co je to migrenozní infarkt? Email
Sobota, 23. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 7011x
Už 2x se mi stalo, že jsem měla krátkodobý výpadek poměti, nemohla jsem srozumitelně mluvit, nevzpomněla jsem si na jméno svého syna, brněla mě ruka a pak mě strašně rozbolela hlava. Lékařka říkala, že je to takzvaná aura před migrénou. Mně ale příznaky připomínaly začínající mrtvici. Jak se tyto dvě choroby odlišušují? Hanka
___
___


ODPOVĚĎ:

Odlišit rozdíl mezi migrenózní aurou a cévní mozkovou příhodou (mrtvicí) je poměrně složité i pro odborníky. Zejména v případě první migrenózní aury a takzvané tranzitorní ischemické ataky (pro kterou se používá zkratka TIA a jde o jakési  varování, že by v budoucnu mohla přijít cévní mozková příhoda). Obě nemoci se mohou projevovat výpadkem neurologických funkcí (řeč, hybnost, zrak, kožní čití atp.) v trvání asi do 15 minut. Po migrenózní auře však následuje do 60 minut rozvoj migrény. Po TlA nenásleduje bolest, může však proběhnout další mozková ischemie, která již nemusí odeznít. Každý pacient po první takové příhodě v životě by měl být kompletně vyšetřen neurologem. Pokud je stav uzavřen jako migrenózní aura a později dojde k jeho opakování, pacient již k lékaři nemusí. Pouze když příznaky aury trvají více než 60 minut, je nutné ihned volat záchrannou zdravotní službu. Může jít o takzvaný migrenózní infarkt, naštěstí velmi vzácný.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny