Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Propuštění pacienta z nemocnice - faktory propuštění, co když nemá pacient kam jít?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Propuštění pacienta z nemocnice - faktory propuštění, co když nemá pacient kam jít? Email
Neděle, 04. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3874x

Má tchyně byla nedávno propuštěna z nemocnice jen několik málo dnů po náročné operaci a ve velice špatném stavu. Chtěla bych vědět, podle jakých pravidel rozhoduje (a kdo o tom rozhoduje), kdy pacient půjde domů, a případně kdo před propuštěním zjišťuje, zda má pacient doma zajištěnou péči adekvátní jeho stavu. Laura

___

___

ODPOVĚĎ:

O propuštění pacienta rozhoduje jeho ošetřující lékař (většinou po dohodě s primářem nebo přednostou daného oddělení) na základě zhodnocení pacientova zdravotního stavu. Propuštění se plánuje již při příjmu pacienta k hospitalizaci (z důvodu zajištění kontinuity péče). V příjmové dokumentaci každého pacienta hospitalizovaného v některých nemocnicích se píše v rámci sociální anamnézy (s kým pacient žije) i tzv. plán propuštění. V této rubrice sestra, která přijímá pacienta na lůžkové oddělení, provede identifikaci rizikového pacienta, který se po propuštění nebude schopen o sebe postarat vlastními silami či s pomocí svých rodinných příslušníků - rubrika obsahuje například body:

  • Je sám schopen vykonávat aktivity denního života a pečovat o sebe? o Pacient je orientován časem, místem, osobou a je schopen se sám rozhodovat?
  • Má problémy s medikací nebo s péčí o stomii či invazivní vstupy?
  • Má problémy s bydlením?
  • Má blízkou osobu, která mu po propuštění pomůže?

V případě, že pacient je identifikován jako rizikový, kontaktuje příjmová sestra nebo lékař nemocničního koordinátora následné péče (sociální pracovník), který již v průběhu hospitalizace daného pacienta organizuje následnou péči (buď v domácím ošetření pomocí agentury domácí péče, nebo zajištěním na lůžku následné péče či kontaktem sociální služby v místě bydliště pacienta). Pokud k neschopnosti postarat se o sebe dojde až v průběhu hospitalizace (pacientovi musí být proveden výkon, který mu péči o sebe znemožní a rodina se není schopna postarat), organizuje následnou péči většinou ošetřující lékař - opět ve spolupráci s koordinátorem ,následné péče. Při standardním průběhu hospitalizace bez potřeby zajištění následné péče dostává pacient propouštěcí zprávu, s níž je povinen do tří dnů kontaktovat svého praktického lékaře.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny