Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Příprava na porod - je potřeba těhotenský kurz nebo stačí péče gynekologa?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Příprava na porod - je potřeba těhotenský kurz nebo stačí péče gynekologa? Email
Čtvrtek, 08. leden 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2029x

Stačí v těhotenství péče gynekologa, nebo bychom se měly ještě někde k porodu odborně připravovat? Podle čeho vybírat takové zařízení? Děkuji, Jana

___

___

ODPOVĚĎ:
Gynekolog se o vás a vaše ještě nenarozené dítě určitě postará po zdravotní stránce. Pro každou nastávající maminku je však velmi vhodné. když si počátkem třetího měsíce těhotenství vybere zdravotnické zařízení. kam bude chodit cvičit či plavat (nejdříve od 16. týdne těhotenství) a kde ji kvalitně připraví k porodu a na mateřství. Ideální je, aby současně necvičilo více než čtyři až pět těhotných. To proto. aby se jim vedoucí kurzu dokázala pečlivě a individuálně věnovat. Měla by od vás také chtít základní informace o vašem zdravotním stavu a průběhu těhotenství. Doporučuji cvičit výhradně v institucích s oficiálním statutem zdravotních zařízení. Zde totiž lekce vede porodní asistentka. která nese odpovědnost za skladbu cvičebních prvků. Různá fit a sport centra ji nemají. Navíc součástí péče ve zdravotnických zařízeních bývá i příprava k porodu a péči o novorozence pro nastávající matky i otce. Tato zařízení nesou i odpovědnost za informace před porodem a jsou vám k dispozici při poporodních problémech. Někde najdete i nonstop službu sestry na telefonu či možnost využít u porodu služeb porodní asistentky nebo duly.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny