Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Předoperační informace a informovaný souhlas - kdo mě v nemocnici poučí?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Předoperační informace a informovaný souhlas - kdo mě v nemocnici poučí? Email
Středa, 28. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2070x

Zanedlouho půjdu na neplánovanou operaci a mám z ní strach. Mohl byste mi vysvětlit, jak to bude v nemocnici probíhat a zda mi někdo vysvětlí podrobnosti? Barbora

___

___

ODPOVĚĎ:

Před každým výkonem by s vámi měl promluvit lékař, který ho bude provádět. Ten by vám měl vysvětlit, jaký výkon doporučuje provést a proč, jaká jsou rizika tohoto výkonu, jaké jsou varianty řešení a jaká jsou rizika těchto variant. Nenechte se zastrašit odbornou terminologií a požádejte lékaře, aby vám vše vysvětlil srozumitelně a česky. Lékař je povinen na vaše dotazy odpovědět. tak se neváhejte zeptat. Nebojte se, že ho rozzlobíte - naopak, pokud na váš dotaz reaguje nevhodně, je to možná signál, že se nejedná o dobrého odborníka.

Nezapomeňte se též zeptat na obvyklou délku pobytu v nemocnici, na výskyt bolestí po výkonu, a také na to, za jak dlouho po výkonu budete pravděpodobně moci znovu pracovat.

Součástí pohovoru je sepsání formuláře tzv. informovaného souhlasu, kde jsou základní informace o výkonu uvedeny. Pokud je na to čas a vy máte pocit, že si potřebujete operatérovy informace promyslet, případně je konzultovat s někým dalším, požádejte ho o posečkání se sepsáním informovaného souhlasu.

Nicméně si pamatujte - až do zahájení výkonu máte právo souhlas kdykoli odvolat.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny