Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Orgasmus - vliv na paměť a přechodné oslepnutí člověka

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Orgasmus - vliv na paměť a přechodné oslepnutí člověka Email
Středa, 30. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3128x

Co je pravdy na tom, že pravidelný orgasmus prý může zlepšit paměť člověka? A jak potom vysvětlit případ amerického mladíka, který po masturbaci fyzicky zkolaboval. Matěj__

___

ODPOVĚĎ:

Na sexuologickém sjezdu v Paříži 2004 lety bylo jedno celé půldne věnováno výzkumům orgasmu. Už tenkrát jsme se dozvěděli, jak se při sexuálním vyvrcholenímění krevní tlak, jak se zvyšuje vylučování potu a slin, nebo dokonce jak může orgasmus ovlivnit zrak. Všechny ty změny se ovšem dostavuje jak u muže, tak i u ženy s různou intenzitou. Známe orgasmy bouřlivé, často doprovázen hlasitými projevy, nebo zase naopak mírné, při nichž člověk vypadá, jako by se nic nedělo. Zejména muž má většinou radost, když jeho partnerka projevuje známky silného orgasmu, když se svíjí a slastně sténá. Považuje to za jakousi svou zásluhu a projev mužné síly. To samozřejmě někdy ženu vede k tomu, aby ten bouřlivý orgasmus předstírala a pro svého partnera toto divadlo sehrála.

Náhlé přechodné oslepnutí (pozn. dr. Mlčocha: v neurologii také nazývané amaurosis fugax) není zase tak vzácné, jak by se mohlo zdát. Postihuje často osoby hysterické. Už z toho zjistění vyplývá, že že touto náhlou slepotou trpí mnohem častěji ženy. Francouzi nazývají takový orgasmus "malá smrt". Naštěstí vždy nastává ve velmi krátké době zmrtvýchvstání.

Také zvýšení průtoku krve mozkem je běžný orgastický jev. Ponechme raději stranou případy mozkové mrtvice, která občas také může člověka při orgasmu potkat. Týká se často starších pánů při mimomanželském sexu s mladou milenkou. K mrtvici zde přispívají obavy ze selhání a z možného prozrazení. Při souloži s legitimní ženou takovéto nebezpečí zpravidla nehrozí. A o tom, že zvýšené prokrvení mozku způsobuje zlepšení paměti, nemáme žádných pochybností. Pohlavní styk je zde daleko lepším lékem než luštění křížovky nebo sudoku.

 

Odpověděl: MUDr. Radim Uzel - sexuolog Praha

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny