Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Opakované záněty středního ucha, středouší u dětí - příčina, léčba, prevence

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Opakované záněty středního ucha, středouší u dětí - příčina, léčba, prevence Email
Pondělí, 18. květen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2823x

Kdo trpí zánětem nejčastěji a co byste doporučoval v případě opakovaných zánětů středouší? Mirka

___

___

ODPOVĚĎ:

Některé děti trpí zánětem opakovaně, což je dáno anatomicky. Tyto děti mají Eustachovu trubici kratší a užší a zánět se pak snadno dostane z nosu do ucha. Kromě toho jsou k zánětu náchylnější děti se zvětšenou nosní mandlí. Pokud je nosohltan ucpán nosní mandlí, Eustachova trubice nevyrovnává tlak ve středouší. Dochází snáze k zánětu středouší. Příznaky zvětšené nosní mandle poznáte snadno - dítě dýchá hlavně ústy, v noci chrápe a hlas má trvale huhňavý. Opakované záněty mohou zpomalit vývoj řeči a učení. Diagnóza je někdy obtížná u velmi malých dětí a kojenců s úzkým zvukovodem a špatně přehledným bubínkem. Proto se někdy doporučuje dětem nosní mandle odstranit.

Obecné rady při zánětu středouší (nejen u dětí): dostatek tekutin, pokud má sinusitidu kojenec a vy kojíte, tak kojte i nadále. Malým dětem je možné dát vývar s troškou chili (uvolní hleny), kloktání slané vody (samozřejmě u větších dětí!) uvolní ucpanou Eustachovu trubici, dejte dítěti o polštář více (lepší poloha hlavy pro uvolnění hlenu a uvolnění ucha), dodržujte klid - necestujte, hlavně ne letadlem.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny