Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Odstranění mateřského znaménka laserem - informace

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Odstranění mateřského znaménka laserem - informace Email
Pondělí, 26. říjen 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1736x

Chtěla bych si nechat prohlédnout a asi raději i odstranit mateřské znaménko na obličeji. Zajímalo by mě, zda je to hrazeno pojišťovnou, kam se mám obrátit a zda se odstranění dá udělat laserem. Zdenka

___

___

ODPOVĚĎ:
Podezřelé pihy a mateřská znaménka je možné si nechat vyšetřit v každé dermatologické ambulanci. Dermatolog běžně vyšetřuje pacienta pohledem, případně s použitím lupy. Pokud je při tomto vyšetření zjištěn podezřelý útvar, je pacient odeslán na specializované ambulantní pracoviště pro pigmentové projevy. Například v Praze jsou tato pracoviště na dermatovenerologických klinikách ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, ve Všeobecné fakultní nemocnici a v Nemocnici Na Bulovce. 

Na specializovaných pracovištích se provádí vyšetření přístrojem - digitálním dermatoskopem. O vyšetření pacienta digitálním dermatoskopem tedy rozhoduje lékař, který ho vyšetřuje, a to podle zjištěného nálezu. Vyšetření digitálním dermatoskopem je specializovaným pracovištím pojišťovnou hrazeno. Pigmentové projevy (mateřská znaménka či pihy) je třeba odstranit chirurgicky, nikoli laserem, protože odebraná tkáň musí být ještě histologicky vyšetřena. Z uvedeného důvodu se pigmentové projevy laserem neodstraňují, a to ani v oblasti obličeje. Chirurgické odstranění pih a mateřských znamének je pojišťovnou hrazeno.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny