Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Odpovědnost provozovatele za odložené věci v šatně, čekárně, skříňce

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Odpovědnost provozovatele za odložené věci v šatně, čekárně, skříňce Email
Čtvrtek, 11. březen 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2285x

V minulém roce se mi na plovárně na trávníku u bazénu ztratily boty, oblečení a igelitka s věcmi. Provozovatel bazénu mi ale odmítl nahradit škodu s tím, že je na několika místech v areálu  uvedeno, že si mají návštěvníci odkládat věci v uzamykatelných šatnách. Šatny a odložené věci ve skříňkách jsou hlídány zaměstnanci bazénu.
___
___

Myslím si, že provozovatel odpovídá nejen za věci odložené na místě k tomu určeném, ale i na místech,, kde se běžně odkládají - tedy na louce u bazénu. Měl jsem tedhy pravdu nebo ne? Pavel.


ODPOVĚĎ:
Obecně platí, že odpovědnost za škodu na vnesených nebo odložených věcech mají především provozovatelé poskytující ubytovací služby. Stejnou odpovědnost mají i provozovatelé jiných služeb, s nimiž je spojeno odkládání věcí. Jsou odpovědni za škodu na věcech odložených na místě k tomu určeném nebo na místě, kde se obvykle odkládají.

Když zákon vymezuje odpovědnost provozovatele tak, že odpovídá za škodu na věcech odložených na místě k tomu určeném nebo na místě, kam se obvyle odkládají, použití spojky "nebo" nasvědčuje tomu, že v konkrétním příadě se uplatní buď jedna nebo druhá alternativa, ne obě. Buď je k odkládání určeno místo a věci se tedy nemají odkládat jinde, kde za ně provozovatel nebodpovídá NEBO provozovatel místo neurčil a v tom případě za věci odpovídá, jsou-li odloženy na místě, kam se obvykle odkládají.

Z filologického výkladu významu slova "nebo" vyplývá, že v tomto případě provozovatel plovárny za škodu neodpovídá a Vy jako poškozený nemáte nárok na náhradu škody za odcizené věci.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny