Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Od kolika let by se děti měly začít učit jazyky

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Od kolika let by se děti měly začít učit jazyky Email
Pátek, 29. červen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3482x

Mám dvouletou dceru a chtěla bych, aby se od dětství seznamovala s angličtinou. V jakém věku je vhodné u malých dětí zahájit výuku cizího jazyka? Nechci nic zanedbat, zároveň však nechci nic zbytečně přehánět. Také bych ráda znala váš názor na jazykové kurzy v zahraničí pro předškoláky, mají vůbec smysl? Děkuji, Simona

___
___


ODPOVĚĎ:

Věk do šesti let je pro osvojování nových dovedností ideální. Kdy ale začít dítě seznamovat s cizím jazykem záleží podle odborníků na individuálním vývoji. V prvním roce života byste dítěti měla nechat prostor na seznámení se s mateřským jazykem, maximálně mu anglicky zazpívat. Když začne kolem druhého roku mluvit, můžete mu jen tak mimochodem anglicky pojmenovávat obrázky. Ve třech čtyrech letech zatáhne děti do angličtiny boom ve školkách a kroužcích. Pokud má dítě jazykovou vadu, měli byste s cizím jazykem počkat. Je-li zralé, dohlédněte na to, aby šlo o angličtinu hravou a motivující, plnou písniček, říkanek, obrázků a zábavy. Jedině taková angličtina je pro předškolní věk vhodná a také přínosná, i když děti znají sotva pár slovíček. Už jen díky tomu, že se neostýchají cizím jazykem mIuvit, zvyknou si na jiný přízvuk i intonaci.

K vašemu druhému dotazu týkajícího se jazykových kurzů v zahraničí pro předškoláky - pokud dítě chodí do cizojazyčné školky a ovládá základní konverzaci, jazykový kurz v zahraničí smysl má. Mnoho jazykových agentur či cestovních kanceláří nabízí jazykové kurzy pro celé rodiny. Zatímco vy budete pilovat angličtinu v kurzu pro dospělé, váš předškolák či školák se bude angličtině věnovat v kurzu pro děti. Výuka je formou hry a zaměřuje se na poslech a mluvení.


Odpověděl: Karel Kluák, www.intact.cz
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny