Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Ochrana při slunění, opalování - na co nezapomenout, na co myslet?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Ochrana při slunění, opalování - na co nezapomenout, na co myslet? Email
Neděle, 25. květen 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1502x

Zajímalo by mě, co všechno by měla zahrnovat ochrana při slunění. Zita___

___

ODPOVĚĎ:

Ochrana při slunění by měla zahrnovat především včasnou a opakovanou aplikaci prostředků na kůži v dostatečném množství a s přiměřenou výší ochrany proti UVA i UVB složce slunečního záření.

  • Aby bylo dosaženo ochrany vyznačené ochranným slunečním faktorem, je třeba aplikovat 2 mg ochranného krému na centimetr čtvereční kůže, což může představovat na pokrytí celého těla asi šest čajových lžiček nebo až třetinu menší lahvičky (tj. asi 36 g).
  • Aplikaci ochranného prostředku je třeba provést 20-30 minut před zahájením slunění a důsledně opakovat s přihlédnutím k frekvenci koupání nebo intenzity pocení. Jako nejdelší interval opakované aplikace je možné akceptovat dvě hodiny.
  • Dále je třeba myslet i na ochranu zraku použitím slunečních brýlí (UV záření způsobuje za mnoho let zakalení oční čočky s nutností její výměny), opatřit dostatečný přívod tekutin a zajistit i vhodnou pokrývku hlavy.
  • Významnou úlohu mají i prostředky určené k péči o kůži po slunění, jejichž úkolem je hydratace, regenerace a zklidnění podrážděné osluněné kůže.
  • Doporučuji rovněž vyhnout se slunění v době nejvyšší intenzity, tedy v době mezi 11. a 15. hodinou.
  • U přípravků ke slunění pro děti se doporučuje ochranný faktor SPF 15-30 i vyšší, ochranný film je třeba obnovovat (znovu natírat) častěji než u dospělých, a nejlepší je děti přímému slunění vůbec nevystavovat. Děti, pokud jsou na slunci, musí mít vždycky pokrývku hlavy i sluneční brýle. I jejich zrak je proti záření méně odolný než zrak dospělých.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny