Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Nežádoucí, vedlejší účinky oddálení menstruace (měsíčků) hormonální antikoncepcí

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Nežádoucí, vedlejší účinky oddálení menstruace (měsíčků) hormonální antikoncepcí Email
Pátek, 02. listopad 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 10468x
Mohu se zeptat, jaké jsou vedlejší účinky při oddálení menstruačního krvácení pomocí tabletek hormonální antikoncepce? A kolikrát je možné menstrační krvácení maximálně posunout? Nemám s tím žádné zkušenosti a informace na toto téma se na internetu těžko hledají. Děkuji, Eva.
___
___


ODPOVĚĎ:

V případě, že užívají ženy hormonální antikoncepci a např. odjíždí na dovolenou, je vždy zajímá, zda se "vejdou" do termínu bez měsíčků (menstruačního krvácení). Kdo by stál o přítěž během volných dnů (např. v létě u vody)? V tu chvíli přichází do úvahy oddálení menstruačního krvácení, které se dá zařídit následujícím způsobem: po dobrání platíčka plynule bez přerušení vezmete platíčko další (to však lze jen u jednofázové hormonální antikoncepce, kdy se dávka estrogenu a gestagenu v tabletě během cyklu nemění).

Pokud to žena ještě nikdy předtím nezkoušela (zřejmě Váš případ), může si posunout menstruaci jen o určitý počet dnů a tím si i vyzkoušet, jak bude její tělo reagovat, zda bude vše v pořádku (u někoho se může objevit špinění, bolesti v podbřišku apod.). Když se žádné potíže nepřihlásí, může žena dobrat celé platíčko, případně navázat i dalším (oddalovat lze maximálně tři měsíce = tři platíčka za sebou). Tomuto režimu užívání se říká dlouhý cyklus.

Ženy, které běžně antikoncepci nepoužívají, mohou sáhnout po hormonálních tabletách (například Norethisteron), které jim může předepsat gynekolog a jež jsou pouze na lékařský předpis. Dávkování - obvykle se užívají 2-3x denně dva až deset dnů před očekávanými měsíčky. Menstruace by se měla dostavit do tří dnů po vysazení těchto tablet.

Toto však může u některých žen přinášet i vedlejší účinky: zvracení, nevolnosti, nadýmání, bolesti břicha a podbřišku, bolesti hlavy, poruchy spánku či zvýšení hmotnosti, může následovat i několik nepravidelných menstruačních cyklů. Z důvodu možného rozhození menstruačního cyklu jako takového se tyto přípravky nedoporučují dívkám do 18 let.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny