Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Manžel žárlí na naše dítě a vyčítá mi že se mu nevěnuji jako dříve - jak udržet vztah?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Manžel žárlí na naše dítě a vyčítá mi že se mu nevěnuji jako dříve - jak udržet vztah? Email
Pondělí, 07. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1997x

Manžel žárlí na naše dítě. Vadí mu, že veškerý volný čas a péči věnuji dítěti a jemu se už tolik nevěnuji jako to bylo v minulosti. Co dělat? Děkuji. Sandra

___

___

ODPOVĚĎ:

S příchodem dítěte se toho v životě obou partnerů hodně změní, a to již natrvalo. Je proto zcela nereálné očekávat, že všechno bude zase jako dřív (denně teplá večeře, víkendy společně trávené na horách). Na předních místech žebříčku hodnot už nestojí nové auto ani exotická dovolená, ale třeba obyčejné přání prožít klidnou noc bez záchvatů pláče. Helenin manžel je jedním z mnoha mužů, kteří se potýkají s tím, že jejich partnerky vyměnily roli manželky za roli matky. Toje zcela pochopitelné a je dobré, když si o tom spolu oba promluví. Muž by se nicméně měl vyhnout kritice, po které si jeho žena může připadat neschopná a nedoceněná, jako tomu bylo v případě Heleny. Měl by jí sdělit, jak se cítí, a pochválit ji za to, jak skvělou se snaží být matkou. Zároveň by jí však měl připomenout, že je to i skvělá žena, se kterou si vždycky rád vyšel do společnosti, která tak bezvadně hrála tenis nebo úžasně malovala. A pokud je to možné, dohodnout se také na tom, že jeden večer v týdnu bude patřit pouze jim. Pár hodin s miminkem babička hravě zvládne a oni si mohou vyjít třeba do kina nebo na romantickou večeři.

Rada tedy zní: Stanovte si večer, který bude jen váš.

 

Odpověděl: PhDr. Patrik Kovář, klinický psycholog

 

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny