Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Láska ze soucitu k postiženému partnerovi, partnerce - je možné takový vztah udržet?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Láska ze soucitu k postiženému partnerovi, partnerce - je možné takový vztah udržet? Email
Úterý, 08. duben 2014 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2037x

Mám dobrého kamaráda, který několik let chodí s fyzicky postiženou holkou a chce si ji vzít. Pozoruji jejich vztah dlouho a nemůžu se zbavit dojmu, že už dost vyprchal, což mi kamarád jednou v rozhovoru nepřímo potvrdil. Nikdy však nezapochyboval, že si ji vezme. Myslíte, že lze s někým trvale žít ze soucitu? Martina

___

___

ODPOVĚĎ:
Ve Vašem dotazu vnímám obavu o budoucnost blízkého kamaráda, který dle Vašeho názoru cítí nejspíš silný morální závazek vůči své partnerce a ve vztahu zůstává navzdory jeho jisté vyčpělosti. Ptáte se, zda lze s někým trvale žít ze soucitu. Domnívám se, že takhle otázka nestojí, protože člověk je tvor adaptabilní a zvykne si viceméně na život za nejrůznějších podmínek. Otázkou je míra kvality takového soužití. Přitom nehraje vůbec roli, zda je ona partnerka fyzicky postižená, či nikoli, to možná jen brzdí Vašeho kamaráda v ukončení vztahu, řeč je o zmíněném vyprchání. Obecně platí, že soucit k partnerovi rozhodně není zdravým důvodem k sňatku, a tak by bylo naivní se tj. domnívat, že takzvaně zachraňující jedinec koná nějaké dobro. V dobré víře druhému nechtěně ubližuje, protože takový svazek bude těžko kdy vyrovnaným a pro podřízeného účastníka bude jen permanentním zdrojem nejistoty.

 

Odpověděla: Mgr. Hana Taněvová - psycholog

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny