Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Kdy nepatří byt, dům, nemovitost koupená v době manželství do SJM

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Kdy nepatří byt, dům, nemovitost koupená v době manželství do SJM Email
Čtvrtek, 16. prosinec 2010 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2504x

Můj otec si koupil spolu se svojí družkou pozemek přičemž mu patří ideální 1/2 pozemku. Dá se vlastnictví družky nějak zpochybnit jestliže vyjma invalidního důchodu nemá žádný vlastní vlastní příjem a celý pozemek byl placen mým otcem?

___
___

Koupě proběhla v době kdy s mou matkou ještě nebyl rozvedený (byť spolu již nežili). Tím pádem se také donívám, že i moje matka má na pozemek nárok, pakliže se odvolám na společné jmění manželů. Děkuji, Daniel.


ODPOVĚĎ:

Předpokládám, že Vaši rodiče neměli soudem, nebo smlouvou uzavřenou u notáře zúžené SJM. V takovém případě platí, že pozemek je patří do společného jměnjí manželů (SJM), vyjma případů, kdy by Váš otec koupil tento pozemek za peněžní prostředky získané v dědictví, darem, v restituci nebo je měl ještě před vznikem manželství. To by pozemek do SJM nepatřil. Je však možné, že smlouva byla konkrétně psána pouze na Vašeho otce, a jeho podíl na pozemku je v katastru nemovitostí napsán pouze na něho. Tuto skutečnost můžete zjistit přímo na katastru nemovitostí. Rozhodně bude potřeba vzít v úvahu tento pozemek při vypořádání SJM. Je totiž možnost, že Váš otec použil prostředky ze SJM na své výlučné vlastnictví, a to by pak Vaší matce náleželo vypořádání.
Zpochybnění vlastnictví by v tomto případě bylo možné u soudu, pokud byste prokázal právní zájem, který ve Vašem případě nevidím.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny