Dobré odpoledne, dnes je pondělí 26.2.2024, svátek slaví Dorota, zítra Alexandr.

Kdo vyplácí odstupné u firmy v konkurzu, úpadku

Chtěla bych vás poprosit o radu. Z důvodu úpadku firmy jsem dostala spolu s ostatními spolupracovníky výpověď ke dni 30.4.2010 s tím, že mi náleží odstupné ve výši 5 měsíčních platů. Z důvodu nedostatku finančních prostředků nám bude  odstupné vyplaceno pracovním úřadem, ale jen do výše 35.000,- a o to si máme jít zažádat zítra 1. června 2010 a zbylé dva platy po insolvenčním správci.
___
___


Při převzetí výplatní pásky s výpočtem odstupného, mi ale bylo sděleno, že dva zbylé měsíce budou brány jako automatická pohledávka a že je zřejmě nedostaneme zaplacené. Proto se Vás chci zeptat do jaké doby mi musí být zaplaceno odstupné a jak se mám bránit? V dnešní době přece jen dvacet tisíc je dvacet tisíc, což není málo peněz. Moc děkuji za odpověď, Laura


ODPOVĚĎ:

Firmě, která je v úpadku, spravuje finance insolvenční správce. Ten rozhoduje o toku peněz a jejich poměrnému vyplacení věřitelům. Proto kontaktujte tohoto správce, a pokud s ním nebudete spokojena, tak se informujte na soudu, který tohoto insolvenčního správce jmenoval. Ti by Vám měli poskytnout všechny potřebné informace.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.