Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Je vhodný proteinový přípravek při posilování u mladého člověka?

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Je vhodný proteinový přípravek při posilování u mladého člověka? Email
Sobota, 31. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2742x

Můj osmnáctiletý syn se už několik let věnuje posilování. Nedávno si koupil práškový proteinový preparát, který ve mně velkou důvěru nevzbuzuje. Podle obalu by mělo jít o protein obohacený o vitamíny a minerály. Myslíte si, že je to pro něj v tomto věku vhodné? A nemám se obávat toho, že balení obsahuje i jiné zdraví škodlivé látky? Děkuji, Božena

___
___


ODPOVĚĎ:

Váš syn je už dospělý muž, a jestliže preparát obsahuje skutečně pouze bílkoviny, vitamíny a minerály, jistě jeho zdraví neohrozí. Pouze by si měl dávat pozor, aby nepřekračoval doporučené denní dávky vitamínů, zejména těch rozpustných v tucích (A, D, E, K), a minerálů (mohlo by to způsobit přetížení některých orgánů - především jater a ledvin).

Pokud na obalu preperátu najdete schválení hlavního hygienika, tedy zkratku HEM (číselný kód, který byl přípravku ve schvalovacím řízení přidělen), můžete si být jistá, že je neškodný. Tato informace vám totiž zaručí, že takto označený přípravek neobsahuje zdraví škodlivé látky.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny