Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Je možné zaplatit jednorázové vysoké výživné místo placení alimentů celý život dítěte?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Je možné zaplatit jednorázové vysoké výživné místo placení alimentů celý život dítěte? Email
Středa, 07. prosinec 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2506x
Můj manžel čeká s jinou ženou dítě. Nechce to dítě ani ji. Nechce být ani vedený jako otec dítěte, protože má se mnou dvě děti. Myslíte, že by bylo rozumné si s ní o tom promluvit? Děkuji. Monika
___
___


ODPOVĚĎ:

V případě Vašeho manžela není rozhodné, zda chce či nechce být na matrice veden jako otec dítěte. Matka dítěte totiž může sama podat k soudu návrh na určení jeho otcovství podle § 54 zákona o rodině, který říká, že za otce se považuje muž, který s matkou dítěte souložil v době, od které neuplynulo do narození dítěte méně než 180 a více než 300 dnů. Pokud by se tedy Váš manžel chtěl vyhnout určení svého otcovství, musel by u soudu prokázat, že s touto ženou v daném období nesouložil, popř. že se s ní ani neviděl nebo že jeho otcovství vylučují jiné závažné skutečnosti (např. neplodnost). Vzhledem k tomu, co ve svém dotazu uvádíte, bude však takové prokazování velmi obtížné. Zda by bylo rozumné si s manželovou známostí o této situaci promluvit nelze z právního hlediska posoudit.


Matka manželova dítěte bude mít samozřejmě právo následně požadovat, aby Váš manžel platil na dítě výživné, které může případně určit i soud. V žádném případě však nedoporučuji se s matkou manželova dítěte domlouvat na jakékoli formě „jednorázového odškodnění“, po jehož zaplacení by už výživné po manželovi nepožadovala – takový závazek by mohl být následně soudem označen za rozporný s dobrými mravy a zneplatněn, přičemž matka dítěte by mohla výživné opět požadovat.

 


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny