Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Je lepší v zahraničí vybírat peníze z karty nebo mít hotovotost?

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Je lepší v zahraničí vybírat peníze z karty nebo mít hotovotost? Email
Pátek, 20. červenec 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2678x

Rozhodli jsme se s manželem, že letos nebudeme na dovolenou peníze vybírat a měnit je, ale že zkusíme i v zahraničí používat platební kartu. Chci se zeptat, zda jsou nějaká specifika pro její užívání v cizině a na co si máme dát pozor. Děkuji, Iveta

___
___


ODPOVĚĎ:

Platba kartou je určitě bezpečnější než nosit s sebou hotovost, ale i tak je potřeba chránit se správným zacházením před podvodníky. Každý, kdo platí kartou nebo vybírá z bankomatu, by měl respektovat určité bezpečnostní zásady, aby se vyhnul případným potížím. Mezi ně například patří zneužití PIN kódu. Nenechávejte proto platební kartu bez dozoru a buďte ostražití před všudypřítomnými zloději. Za žádných okolností nikomu nesdělujte PIN, ani obsluze v restauraci či recepční v hotelu. Při zadávání PIN kódu do bankomatu si zakryjte druhou rukou klávesnici. Nikdy neuschovávejte napsaný PIN kód společně s platební kartou. Kartu je vhodné ukládat ve vnitřních kapsách blízko těla, nikoli u osobních dokladů a peněz. Dále sledujte obchodníka či prodavače při manipulaci s kartou a v žádném případě nenechte obsluhu restaurace či kavárny, aby vám s ní zmizela z dohledu. Po jakékoli transakci, i nezdařené, vydává terminál či bankomat stvrzenku, tu si vždy uschovejte. Po návratu z dovolené zkontrolujte na výpisu, že operace sedí. Nakonec si ještě ohlídejte, že vám obsluha vrátila vaši kartu. V případě ztráty nebo krádeže karty okamžitě oznamte tuto událost bankovnímu operátorovi na bezplatné infolince a kartu ihned zablokujte.


Odpověděla: P. Hávová, ČSOB
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny