Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Je lepší koupit nový nebo starší byt - výhody, nevýhody

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Je lepší koupit nový nebo starší byt - výhody, nevýhody Email
Pondělí, 12. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1884x

S manželme plánujeme pořízení vlastního bydlení a nemůžeme se dohodout, jestli spíš hledat nový byt v novostavbě nebo vybírat z nabídek ve starší zástavbě. Jaké jsou výhody a nevýhody s koupí nového či naopak staršího bytu? Lenka

___
___


ODPOVĚĎ:

Starší byt a stavba obecně má většinou nižší pořizovací cenu a vzhledem k tomu, že se jedná o "secondhandovou" nemovitost, která je částečně znehodnocená, lze o ceně i jednat. Starší stavby bývají většinou v zástavbě s veškerou občanskou vybaveností a vzrostlou zelení. Kupující má možnost seznámit se s veškerými stavebními nedostatky, protože ty už se užíváním projevily. Též je snadné zjisti jak vysoké jsou provozoní náklady související s užíváním nemovitosti.
Nevýhodou starých bytů může být nezbytná investice do rekonstrukce - např. výměna oken, vodoinstalace, elektroinstalace. Také je nutno počítat s hradou 3% daně z převodu nemovitosti.

U novostavby a nových bytů máte jistotu, že je vše nové a v záruce. Většinou nejsou nutné další zásadní investice. Nemovitost má nižší provozní režii, neboť se dnes již hodně dbá na nízkoeenergetické řešení. Po domluvě můžete ovlivnit volbu interiéru a použitých materiálu již během výstavby. Pokud nemovitost kupjete přímo od developera, neplatíte daň z převodu nemovitosti.
Nevýhodou je, že novostavba mívá vyšší pořizovací cenu a v řadě případů se nachází v pěšky hůře dostupné vzdálenosti od centra obce nebo města. Obvykle se proto neobejdete bez automobilu například pro rozvoz dětí, nákupy, atd.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny