Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Biologická léčba revmatu, psoriatické a revmatoidní artritidy, Bechtěrevovy nemoci

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Biologická léčba revmatu, psoriatické a revmatoidní artritidy, Bechtěrevovy nemoci Email
Sobota, 10. březen 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3072x

Mám dlouhotrvající bolesti kloubů a slyšela jsem o biologické léčbě. Zajímalo by mě, kde je možné se tímto způsobem léčit a jaké má výsledky. Děkuji, Iveta

___
___


ODPOVĚĎ:

Biologická léčba se používá mj. k léčbě zánětlivých revmatických onemocnění, tzn. revmatoidní artritidy, M. Bechtěreva a psoriatické artritidy. Zatím se aplikuje u pacientů s aktivním onemocněním, kterým nepomáhá konvenční léčba (aplikace tzv. chorobu modifikujících léků, např. metotrexátu, glukokortikoidů a nesteroidních antirevmatik).

Biologické léky jsou produkty vytvořené genetickým inženýrstvím. Působí velmi rychle a mohutně a u části pacientů navozují remisi onemocnění. Remise onemocnění znamená určitou nepřítomnost choroby, nikoli její úplné vyléčení, které zatím dostupné není. Tato léčba probíhá pouze v centrech biologické léčby, která mají zvláštní smlouvu s pojišťovnou.
V Čechách a na Moravě je jich celkem dvaadvacet a měla by být dopravně dostupná pro všechny občany ČR: Tento způsob léčení je v principu bezpečný, ale mohou se vzácně vyskytnout některé i závažné nežádoucí účinky (např. infekce, tuberkulóza). Pacienti jsou proto vedení v národním registru biologické léčby, kde tyto řídké nežádoucí účinky monitorují a vyhodnocují.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny