Dobré ráno, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Jak se zbavit chronických vracejících gynekologických kvasinkových zánětů

Již mnoho let mám stále se opakující gynekologické záněty způsobené kvasinkovou infekcí. Kupuji si volně prodejné čípky, které mi velmi rychle zabírají, ale pouze na krátkou dobu. Snažím se dodržovat preventivní opatření, ale nedaří se mi zbavit se zánětu napořád. Existuje nějaké alternativní řešení? Darja

___
___

ODPOVĚĎ:

Recidivující, chronické, opakované kvasinkové záněty jsou velmi častý problém, léčba je složitější. Je nutné pátrat po příčinách kvasinkové infekce, důležitý je váš životní styl - stravování,  oblékání. Měla byste omezit sladká jídla, která tento druh infekce "podporují". Volte také volnější oblečení z přírodních materiálů a kupte si šetrný prostředek pro intimní hygienu, dnes jich je na trhu dost.

V prevenci je potřeba podpořit obnovu a udržení přirozeného obranného prostředí pochvy. Jednou z možností je aplikace přípravků s obsahem laktobacilů, které jsou v pochvě za normálních okolností přítomné v dostatečném množství a zajišťují kyselejší prostředí. Dále je vhodný přípravek FemiVaxinum Neo. Svým složením příznivě ovlivňuje imunitní systém a pomáhá zlepšovat schopnost poševní sliznice udržet vyvážené prostředí. Je také vhodným doplňkem už probíhající léčby vaginálních kvasinkových infekcí.