Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Jak dosáhnout vyškrtnutí věci z exekučního soupisu

Sponzorované odkazy:

  • Luštitelské časopisy

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Jak dosáhnout vyškrtnutí věci z exekučního soupisu Email
Sobota, 14. květen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 3392x

Při soupisu věcí exekutorským vykonavatelem u mě v bytě, byla zapsaná i automatická pračka, kterou mi zapůjčil známý, který u mě bydlel asi půl roku. Našel si děvče a odstěhoval se a pračku mi tu zatím nechal.  Majitel pračky zažádal o vyloučení movité věci z exekučního soupisu. Notářsky ověřenou žádost prý odeslal 11.4. Od exekučního vykonavatele zatím nedostal písemnou odpověď. 
___
___ 

Na telefonický dotaz mu exekuční pracovník prý odpověděl, že žádost mu zamítli, protože dostatečně neprokázal, že je pračka jeho.
Pokud prý nebude faktura na jméno kupujícího, nelze pračku vyškrtnout. On fakturu nemá, má klasický paragon z prodejny. Majitel pračky chce pračku zpět, nebo uhradit zůstatkovou částku. Pračku si chtěl dnes odvézt, zatím neodvezl.  Jde získat jinak vyškrtnutí pračky z exekučního soupisu movitých věcí? Jak dál postupovat při žádosti o vyškrtnutí (vyloučení) u exekučního soudu? U kterého soudu? Majitel pračky - Slaném (okr. Kladno), exekutor z Přerova, exekuci rozhodl soud v Chebu, kde mám stále trvalé bydliště.  Děkuji, Eva


ODPOVĚĎ:

Není možné odvézt pračku, která je v exekučním soupisu. Proti rozhodnutí oprávněného na vyškrtnutí věci ze soupisu se nelze nijak odvolávat, ale bude muset být podána vylučovací (excindační) žaloba k exekučnímu soudu (tedy ve Vašem případě – Cheb).

Pravdou ale je, že pouhým paragonem se vlastnictví movité věci nedá prokázat. A pokud před soudem ještě Vy sama budete tvrdit, že pračka je opravdu jeho, může Vaše svědectví být v případném sporu mezi známým a Vámi kvůli pračce, použito jako důkaz o jeho vlastnictví a nároku na náhradu škody.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.
 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
CHORVATSKO - dovolená za neuvěřitelné ceny
--------------------------------------- BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny