Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Insolvence, oddlužení matky na rodičovské dovolené

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Insolvence, oddlužení matky na rodičovské dovolené Email
Čtvrtek, 23. červen 2011 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 4859x

Mohu zažádat o oddlužení, insolvenci fyzické osoby. Jde o to, že jsem na rodičovské dovolené s příjmem 11400 Kč/měs. čistého. Mám splátky ve výši asi 11000 Kč/měs., na ještě 3 roky u 3 různých věřitelů. Jeden dluh je ale úvěr na automobil. Není to leasing, ale úvěr zajištěný převodem práv na automobil. Automobil již nemám. 

___
___

Lze úvěr oddlužit? Pokud ano, na koho se mám s oddlužením obrátit? Na internetu je spousta nabídek od firem, zabývajících se oddlužením, těžko říci, komu věřit. Co se stane, když mi soud nevyhoví? Mám rok a půl starou dceru, nechci skončit někde "na ulici". Děkuji, Sabina


ODPOVĚĎ:

S insolvencí se rozhodně neobracejte na žádné „firmy z internetu“, pouze na státem uznaného a legálně zapsaného insolvenčního správce. Ve Vašem případě (vzhledem ke poměrně krátké době možného splacení úvěrů)  je šance v povolení oddlužení téměř nulová (oddlužení je určeno dlouhodobě předluženým lidem), každopádně se obraťte na nejbližšího insolvenčního správce a poraďte se s ním z praktické zkušenosti s soudem, který je mu příslušný, může být schopen Vám přijatelnou variantu v této otázce nabídnou.

Pokud budete se splátkami v prodlení (a oddlužení Vám nebude povoleno), nastupuje cesta soudu a exekučního vymáhání pohledávky. Pokud máte možnost zajištění hlídání dítěte a dohodnete se se zaměstnavatelem, můžete se vrátit do zaměstnání a následky zadlužení zmírnit splácením.


Odpověď poskytla Bezplatná právní poradna online.

Osobní bankrot matky na mateřské rodičovské dovolené

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny