Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Dovolená v Ghaně a nebezpečí nakažení malárií komárem Anopheles

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Dovolená v Ghaně a nebezpečí nakažení malárií komárem Anopheles Email
Sobota, 08. září 2012 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 2939x
Jedeme do Ghany a kamarád tvrdí, že tak ohrožujeme naši desetiletou dceru. Prý ji může kousnout komár Anopheles a nakazit ji malárií. Nepřehání? K moři se jezdí přeci i s nemluvňaty, ne? Mirek
___
___


ODPOVĚĎ:

Komáři, klíšťata a mouchy přenáší řadu závažných onemocnění, jako je např. klíšťová encefalitida nebo, v exotičtějších zemích, malárie nebo horečka dengue (jak se projevuje horečka dengue se dočtete zde). Proti některým z nich neexistuje jiná ochrana než důkladná prevence v podobě používání repelentů a dalších ochranných pomůcek.
Pomáhá oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi, děti by měly spát v pokojích s klimatizací, se zakrytými okny nebo pod moskytiérou. Také kočárek je třeba přikrýt sítí proti hmyzu. Repelenty ale nejsou vhodné pro děti mladší 2 měsíců, ty můžeme chránit jedině mechanickými prostředky. I to je závažný důvod, proč bychom s hodně malými dětmi neměli jezdit do tropických a asi ani subtropických zemí. Nebezpečí bohužel číhá i u nás. Vedle klíšťat je to i bodavý hmyz. V poslední době se objevily případy lymeské boreliózy po bodnutí komárem či muškou (muchničkou)!

Čím menší je ovšem počet bodnutí nebo pokousání hmyzem, tím menší je riziko onemocnění. Repelenty i mechanické zábrany se proto vyplatí, i když nejsou účinné na 100%. Pokud jedete do exotických krajů, zvažte možnosti očkování, o kterých vás informuje dětský lékař. I když děti nadšené nebudou, je to lepší, než aby měly celoživotní následky po nebezpečné chorobě.

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny