Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Poradna Otázky a odpovědi Alergie - prevence, samoléčba

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7307
Alergie - prevence, samoléčba Email
Neděle, 26. březen 2017 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 1745x

 

Pravidelně každý rok s příchodem pylové sezóny mě trápí alergie. Lze příznakům alergie nějak předcházet nebo ji zmírnit? Kdy je nutná lékařská pomoc? A je nějaké riziko samoléčby? Děkuji, Ivana

___

___

ODPOVĚĎ:
Záleží samozřejmě na typu a závažnosti alergie. Zanedbání alergických příznaků může vést k rozvoji dalších forem (například přechod alergické rýmy v astma). Zcela ojedinělé a minimálně obtěžující příznaky pylové alergie lze někdy řešit antihistaminiky koupenými v malém balení v lékárně. Pokud je ale potřeba delší léčby čl příznaky jsou závažnější, měl byste se poradit s lékařem.

Velkým nebezpečím mohou být nadužívané uvolňující nosní kapky, které sice ucpaný nos rychle uvolní, mohou ale při častém nebo dlouhodobějším užívání postupně nevratně poškodit nosní sliznici. Je vždy lepší alergii konzultovat s lékařem. Některým pacientům může při potížích navíc pomoci zvlhčování sliznice pomocí inhalace různých pomocných roztoků. Ty se Inhalují pomocí Inhalátorů a mohou ulevit I při virových respiračních nemocech, při alergických příznacích na horních cestách dýchacích nebo některých zánětech. Účinky Inhalace nastupují rychle a mohou pomáhat dětem i dospělým. Zvlhčená sliznice dokáže lépe odstraňovat usazené alergeny či nečistoty.

Inhalace je šetrný způsob prevence a léčby mnoha nemocí. Urychluje často léčbu běžných respiračních infekcí, a snižuje tak riziko případných komplikací.

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny