Dobré ráno, dnes je sobota 25.5.2024, svátek slaví Viola, zítra Filip.

Novinky v medicíně 2013 - vyšetřovací metody a operační výkony

novinky-v-medicine-2013-vysetrovaci-metody-a-operacni-vykony

novinky-v-medicine-2013-vysetrovaci-metody-a-operacni-vykony
Medicína kráčí vpřed mílovými kroky. Za posledních několik měsíců přibyly nové vyšetřovací, diagnostické metody a postoupila též operační léčba různýchých onemocnění. Tyto novodobé metody mohou pomoci ke včasnému záchytu, lepší diagnostice i terapii některých onemocnění. Prezentované metody zatím hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

___

___

GYNEKOLOGIE

HPV (Human Papillomavirus)

V posledních době byly vyvinuty další typy testů kezjištění přítomnosti lidského papilomaviru v organismu, které vhodně doplňují screening rakoviny děložního hrdla.

Tumormarker HE4 (HE4 test)

Nový nádorový marker, vhodný ke včasné diagnostice zhoubných nádorů vaječníků.

 

PORODNICTVÍ

Preeklamptický diagnostický test

Preeklampsie je charakterizovaná vysokým krevním tlakem, přítomností bílkoviny vmoči aněkdy iedémy, je závažný stav, objevující se ve druhé polovině těhotenství. Postihuje cca 4 – 6 % všech těhotných žen. Pokud není včas diagnostikována a léčena, přímo ohrožuje život matky i plodu. Test umožňuje zjistit preeklampsii ještě v raném stádiu.

 

RADIOLOGIE

MRG FUS

Jedná se onovou neinvazivní metodu, určenou především k léčbě děložních myomů. Metoda využívá vysokoenergetických ultrazvukových vln, které způsobí nevratné termické poškození tkáně. Tyto vlny jsou fokusované, tzn. jsou cílené na malý objem tkáně.

 

UROLOGIE

TURF

Transuretální radiofrekvenční termoterapie prostaty kambulantnímu řešení benigního zvětšení prostaty.

LSWT (Linear Shockwave Therapy)

Je to unikátní metoda léčby poruch erekce.

 

ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ - STOMATOLOGIE

Waterlase iPlus

špičkový stomatologický laser, který představuje zatím největší skok ve vývoji dentálních laserů mající rozsáhlé uplatnění natvrdé aměkké tkáně.

 

ONKOLOGIE

BTA test

Virtuální rychlotest nakvalitativní detekci antigenu rakoviny močového měchýře (BTA) vlidských vzorcích moči.

BRCA1, BRCA2

Genetický test vybraných mutací predisponujících knádoru prsu a vaječníků. Budete-li mít zájem o bližší informace o uvedených nebo dalších, veřejnosti zatím málo známých metodách, rádi vám poradí pracovníci