Nacházíte se: Zbynekmlcoch.cz Medicína Ostatní obory Elektroléčba, elektroterapie - indikace TENS, DD, Träbertovy proudy, galvanizace, iontoforéza, diatermie, interferenční p.

Sponzorované odkazy:

Slovník - hledej:

lékařský
cizí slova
česko-anglický
anglicko-český

Předpověď počasí

Počasí dnes Počasí zítra Počasí pozítří
Další dny...

Vyzkoušejte:

SMS ZDARMA

T-mobile
Telefonica O2

Počet stránek v systému

7308
Elektroléčba, elektroterapie - indikace TENS, DD, Träbertovy proudy, galvanizace, iontoforéza, diatermie, interferenční p. Email
Čtvrtek, 12. listopad 2015 | Vložil: MUDr. Zbyněk Mlčoch | Zobrazeno: 5284x

 

elektrolecba-elektroterapie-indikace-tens-dd-trabertovy-proudy-galvanizace-iontoforeza-diatermie-interferencni-pElektroterapie patří k nejúčinnějším nefarmakologickým (přesně řečeno fyzikálním) léčebným metodám. Znali ji už staří Římané, kteří nem dnou přikládali na tělo elektrického úhoře. Většího rozvoje však dosáhla až v minulém století, kdy už nebylo k získání elektřiny nutné třít ebonit1 tyč liščím ocasem.

___

___

Její hlavní výhodou je přesné dávkování a cílené působení na nemocný orgán či tkáň, takže na rozdíl od léků prakticky nemá nežádoucí vedlejší účinky.

Vyvarovat by se jí však měly těhotné ženy a existují i jiné kontraindikace, proto o ní vždy musí rozhodovat lékař. Je velmi účinná při bolesti (kloubů, zad, hlavy), zánětech, otocích, nemocech pohybového aparátů a svalů, zlepšuje tkáňový metabolizmus aj. součástí lázeňské a rehabilitační.

 

Nejčastější metody elektroterapie, eleltroléčby:

  • TENS (transkutánní nervová stimulace) - používá se proti bolesti všeho druhu - stimuluje nervový systém produkci látek podobných opiátům.
  • DD (diadynamické) proudy - zlepšují ní, uvolňují svalstvo, mírní bolest platní se po úrazech, při artróze, zánětech žil, natažení svalů , ischemické robě dolních končetin apod.).
  • Träbertovy proudy - po úrazech, bolestech páteře, zánětlivých atických a degenerativních nemocech kloubů aj.
  • Dále se používá: galvanizace, iontoforéza, diatermie, interferenční proudy, impulzoterapie aj. 

 

 
Share on Myspace
Chci se zeptat, diskutovat...
Dům bylinek
BIOPOTRAVINY ESHOP
---------------------------------------
Přidat odkaz
Bezplatná právní poradna

Psychotesty online

Alkoholik

Kuřákova plíce

Moje starosti

Příznaky a projevy nemocí

Bylinky pro všechny