Příjemnou noc, dnes je úterý 18.6.2024, svátek slaví Milan, zítra Leoš.

Co dělat ve volném čase s partnerem, partnerkou - tipy a nápady

co-delat-ve-volnem-case-s-partnerem-partnerkou-tipy-a-napady

co-delat-ve-volnem-case-s-partnerem-partnerkou-tipy-a-napady
Dny a měsíce plynou. Po několika letech zjišťujete, že prvotní zamilování již opadlo a že se (ač si to jen moc neradi připouštíte) s partnerem tak trošku nudíte. Pár tipů jak bojovat s nudou ve vztahu se dozvíte na této stránce.

___

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale také stereotyp může vést k partnerským krizím. Když se svým partnerem budete dělat pořád to stejné, vztah vás zřejmě brzy omrzí. Měli byste se snažit mít vztah co nejpestřejší, abyste se jeden na druhého těšili a zároveň byli také napjatí, co nového vás čeká. Ideální je, když mají partneři společné zájmy (sport, kultura).

 

POŠLETE PROSÍM DALŠÍ TIPY NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., DĚKUJEME!!!

 

Co podniknout s partnerem aneb jak bojovat se stereotypem ve vztahu:

Kultura:
kino, divadlo, galerie, muzeum

 

Sport:
minigolf, bowling, inline brusle, cyklistika, bazén, fitko, petanque, ping pong, stolní fotbal, potápění (např. lom Blansko), šipky, bowling, billiard, minigolf

 

Jen tak:
procházka nebo turistika, procházka se psem, na zmrzlinu, oběd nebo večeři, grilování na zahradě, opékání v přírodě, do čajovny, pouť, rozhledna, ZOO, focení v přírodě, do lesa na houby nebo borůvky, ornitologická výstava ptáků, podzimní opékání buřtů, výlet do hor, vzdělávací kurz...

 

Pro introvertnější:
do knihovny, do galerie, na výstavu, na koncert, na operu, výlov rybníku

 

Společnost:
posezení s rodinou, posezení s kamarády kdekoliv

 

Pro odvážné:
darovat krev :), sex mimo obvyklý čas a místo

 

Pro romantiky:
lodičky, západ slunce, krmení labutí, milování na louce, společná koupel

 

V zimě:
koulování, stavění sněhuláka, lyžování, bobování, sáňkování

 

Sami doma:
společné vaření, stolní nebo počítačové hry, dobrý film, namalovat si jakou si představujeme budoucnost

 

Související článek (otevře se v novém okně):

Co dělat ve volném čase? Co podniknout?

 

Stereotypní vztah

Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale také stereotyp může vést k partnerským krizím. Když se svým partnerem budete dělat pořád to stejné, vztah vás určitě brzy omrzí. Měli byste se snažit mít vztah co nejpestřejší, abyste se jeden na druhého těšili a zároveň byli také napjatí, co nového vás čeká. Ideální je, když mají partneři společné zájmy (sport, kultura).

 

Partnerské krize a jejich řešení

Nejhorší, co mohou partneři ve svém vztahu udělat, je řešit jeden a ten samý problém pořád dokola. Nejlepším řešením je si společně sednout a promluvit si o tom, co se jim na vztahu nelíbí, co touží změnit. Musí oba partneři chtít a mít snahu problém vyřešit, neutápět se v neustálých depresích z toho, že vztah není zrovna v této době ideální.

 

Jak zlepšit svůj partnerský vztah

Někdy se také stává, že jiskřička, která byla na začátku vztahu už vyprchává, ale i přesto svého partnera alespoň trochu miluje, ještě není pozdě vztah zachránit! Pro dobrý vztah musíme mít obrovskou dávku tolerance, ta je základem každého dobrého vztahu. A pokud tuto toleranci máme, jsme na dobré cestě, jak vztah zachránit.

 

Tipy na zlepšení partnerského soužití

  • uvědomit si, že také váš partner má také nějaké povinnosti, které musí splnit a nemůže být pořád jen s vámi
  • snažit se neřešit zbytečně stejné problémy pořád dokola
  • podnikat s partnerem společné výlety nebo sportovní aktivity (viz výše), při kterých si oba odpočinete od všedních starostí
  • říkat si, jak vám na druhém záleží – i když si někteří myslí, že tahle „fráze“ je nesmysl, mnoho lidí to podpoří a ujistí ve svých citech a mají šanci dál bojovat, aby se vztah zlepšil

Láska a partnerské vztahy je jeden velký začarovaný kruh. Záleží pouze na partnerech, jak si umí vztah zařídit a hlavně svou životní lásku udržet.

  

TEST - Hodíme se k sobě? Bude mě mít rád i po letech?
Jak se ke mě bude chovat v budoucnosti?