Dobrý večer, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Časté chyby ve vztahu (článek pro ženy)

caste-chyby-ve-vztahu-clanek-pro-zeny

caste-chyby-ve-vztahu-clanek-pro-zeny
Byla to láska jako trám. Všechno vypadalo idálně. Tak kde se, kruci, stala chyba? No rozhodně ji nepřičarovala ryba. Za problémy ve vztahu totiž můžete oba. Stránka popisuje některé chyby, kterých se dopouští ženy ve vztahu. Může jít o nadměrnou žárlivost, nedostatečnou toleranci či rozkazovačnost.

___
___Nedělejte ze sebe něco, co nejste.

Je jasné, že HO na začátku chcete okouzlit a zamotat mu hlavu, ale proč ne jen tím, že prostě budete roztomilá? Pokud nejste vášnivá sportovkyně, nevyprávějte mu, jak každý víkend klidně ujedete 200 km na kole a jak děsně ráda chodíte do posilovny. Copak vážně chcete trávit volný čas šlapáním do pedálů a zvedáním činek? Později se totiž půjde s pravdou ven jen těžko. A hlavně - takhle aspoň hned poznáte, že se k sobě třeba vůbec nehodíte.

 

Nesnažte se HO předělávat.

I když v něm občas uvidíte mrzoutského tchána. Samozřejmě mu trošku můžete upilovat drápky. To žádnému chlapovi neuškodí. Jen ať se klidně naučí skládat trička a přinést vám občas snídani do postele. Ale smiřte se s tím, že pokud je to tichý introvert, těžko s vámi bude chodit do společnosti a bavit okolí. V zásadních věcech bude prostě pořád stejný.


Tolerance by nemělo být cizí slovo

Ze slova "tolerance" se už pomalu stává ošuntělá fráze. Každý se s ní ve vztahu ohání, a přitom je jí málokdo reálně schopný. A věřte, že tolerance  neznamená jen to, že mu dovolíte sledovat fotbalový zápas a oželíte oblíbený seriál, ale také to, že ho prostě necháte trošku volněji dýchat. "Chceš jít na ping-pong? Tak se, prosím tě, neptej a padej!"


To, že se nehádáte, ještě neznamená, že jste spokojení a šťastní

Vztah se neměří počtem hádek. Nesoustřeďujte se jen na to, že se prostě hádat nechcete, a klidně občas vyčistěte vzduch nějakou menší hádkou. Ulevíte si, konečně řeknete, co vám vadí, nebudete v sobě nic dusit a to usmiřování pak za to přece stojí...

 

Nikdy se s partrerem nesrovnávejte kdo je lepší!

Neříkejte: "Já dělám víc než ty!", "Ty máš ale malej plat, to já beru ...", Soupeření má smysl s kolegy a kamarády, ale s NÍM byste měla táhnout za jeden provaz. Soutěživost mezi vámi totiž není hnacím motorem, ale morem, který se může na vašem vztahu podepsat nebo ho časem zlikvidovat.


Upřímnost by měla být přiměřená

Skutečně mu chcete přiznat, že jeho pleš je šílená nebo že to jídlo, které celé dvě hodiny vařil, není k pozření? S upřímností se to nesmí přehánět. Jsou totiž věci, které by měly zůstat nevyřčeny. Vy byste od něj asi taky nerada slyšela, že nejste zdaleka tak přitažlivá jako jeho nová kolegyně v práci nebo že jste za ty roky vztahu ztloustla.

 

Nikdo není neomylný

A bohužel to málokdo: umí přiznat. Všimla jste si, jak těžko se říká: "Měls pravdu, udělala jsem chybu, promiň!" A přitom to jsou tak důležitá slůvka, která by rozhodně měly ženy používat. Zapomeňte na to, s jakou náruživostí jste se hádala, i když jste třeba neměla pravdu. Hezky se k NĚMU přitulte a omluvte se. Dokáže to zázraky.


Závislost na druhém do vztahu nepatří

Žádná závislost není dobrá. A ta emoční už vůbec ne. Závislý muž se třeba může projevovat jako sexuální loudil, čímž definitivně kastruje jakýkoli partnerčin erotický zájem (alespoň o něj) a příliš závislá žena je žena "Grippen" - tedy zdatná stíhačka. Dejte si odvykací kúru. Třeba někde na víkendu s kamarádkami.


Normální je žárlit

Jestli o sobě tvrdíte, že nežárlíte, tak lžete nebo ho prostě a jednoduše nemilujete. Žárlivost do vztahu určitě patří. Tím samozřejmě nemám na mysli, že ho nenecháte nadýchnout a budete ho neustále podezírat a věčně mu lustrovat kapsy, mobil a emailovou schránku. Myslím takovou tu zdravou žárlivost, kdy prostě občas dáte najevo, že vám na NĚM záleží a že vám není příliš po chuti, když si pořád volá se svou novou "skvělou" kamarádkou. A naopak. Nechtějte, aby on žárlil až příliš. Žárlivý muž totiž dokáže pěkně prudit, a pak by se ze sladké lásky stal třeba hořký konec.


Toto se nedá odpustit

Záleží na tom, co provedl. Ale jestli s ním jste a chcete být i přes všechno, čím se vás dotkl, tak mu to už neotloukejte o hlavu. Odpusťte mu. Pokuste se zapomenout a už se o tom nikdy nezmiňujte.


Nevěra nemůže uškodit?

A to byste se divila! Nevěra může s vaším vztahem pořádně zamávat, a víc, než jste si původně myslela. Je jen na vás, jestli to všechno ustojíte. A hlavně: když už se to stane, nikdy se k nevěře nepřiznávejte, to raději rovnou běžte podat žádost o rozvod.


Co nejvíc vyznávat lásku? Ne.

Proč se chcete ujišťovat, že vás pořád miluje? Copak mu nevěříte? Vyznání lásky je samozřejmě nádherná věc, která všechny potěší. Ale jsou to jen slova. A když nejdou od srdce, nemají přece vůbec žádný význam. Dopřejte větě "Miluju tě.", aby byla pořád tak krásná a nezevšedněla. A pokud ji partner neříká, jestli vás skutečně miluje poznáte tak jako tak i bez těchto dvou slov.


Otravné prudění není dovoleno

Rytí, otravování, hašteření, věčné dohadování... Nic z toho do vztahu nepatří. A tím, že budete nafouklý "puchejř", dosáhnete jedině toho, že se on nafoukne stejně. Proč prudit? Stoprocentně se to dá vyřešit jinak. Prostě neříkejte pořád dokola: "Tak vyluxuješ konečně, nebo co?", "Koukám, že se asi nedočkám!". Mnohdy to má naprosto opačný efekt a zůstane nevyluxováno. Snažte se být tedy spíše milá a přijďte s normální prosbou. Žádný muž nemá rád rozkazovačnou ženu.