Dobré odpoledne, dnes je pondělí 24.6.2024, svátek slaví Jan, zítra Ivan.

Peníze nebo láska - co má větší hodnotu?

penize_a_laska_co_ma_vestsi_hodnotu.jpgČím to je, že s rozvojem společnosti dochází automaticky k tomu, že jsme si cizí a jenom peníze jsou nám blízké?Za vším je materialistická ideologie kdy materielní hodnoty znamenají více než citové hodnoty, vyměnili jsme lásku za peníze.

 

___

___

Rádi si půjčujeme peníze od cizích lidí a neradi jim je vracíme, materialismus nás proměnil v lidi, kteří jsou za peníze udělat cokoliv včetně vraždy.

V podvědomí má každý dva pány a musí se jako dítě rozhodnout kterého bude po celý život poslouchat, jestli to bude LÁSKA nebo PENÍZE. Nelze sloužit současně oběma pánům, když se jednomu pánu zavděčíte tak druhého pána rozzlobíte. A harmonii je docílit těžké.

Ve většině článků se k něčemu vyjadřuji já osobně. Mám svůj názor i na tuto problematku, nicméně jsem se tentokrát rozhodl, že nechám promluvit ve článku vás - návštěvníky internetu, na otázku "Je důležitější láska nebo peníze?" odpovídáte následově:

 

 • Láska bez peněz = nádhera - na chvíli. 

 • Já si myslím že to jde ruku v ruce. Ale řeknu vám jednu věc: když jsme se potkali neměli jsme nic jen sami sebe, dluhy a iluze. Byli jsme ale spolu, sháněli jsme nejlevnější věci, ale měli s toho radost.
  Teď máme peněz dost, skoro žijeme každý svůj život (on od rána do večera maka, já se starám o deti) můžu si koupit kdy chci co chci. On už řekne jen "hm, prima", ale radost z nových věcí je malá. Vlastně žiju ve zlaté kleci a říkám nic moc.

  Peníze bez lásky = snažší život bez bez pocitu štěstí.

 • No důležitější je asi fakt ta láska, pokud si partnera nevyberete kvůli lásce k penězům. Já osobně bych nemohl žít s někým jen proto, že má prachy. Moje manželka je nyní na mateřské a před tím také extra plat neměla (i když nějaký chuďas také není) ale máme se rádi a o tom to je.

 • Nedostatek peněz vyvolá vzájemné neshody a láska dostane na frak. Ať si říká kdo chce co chce říká, i té nejskromnější ženský živoření vadí. Nejlepší je zlatá střední cesta, nic se nesmí přehánět. Takže důležitý je obojí.

 • Otázka je, co je myšleno tím mít peníze, jaká částka. Já to vidím tak, že když chlap nedokáže vydělat peníze nanormální živobytí (jídlo, nájem, oblečení, občas nějaká dovolená), je považván za neschopného, nebo líného a stává se neatraktivním a tudíž se většinou do něj nikdo nezamiluje.

 • Otázka je, co je myšleno tím mít peníze, jaká částka. Já to vidím tak, že když chlap nedokáže vydělat peníze nanormální živobytí (jídlo, nájem, oblečení, občas nějaká dovolená), je považván za neschopného, nebo líného a stává se neatraktivním a tudíž se většinou do něj nikdo nezamiluje.

 • V přírodě dá lvice tomu lvovi, který přinese nejvíc kořisti, a ne tomu, který se nechá sám sežrat! Žádná žena si neřekne: ten je skvělý, na tom je vidět, že bude mít celý život holý zadek, paráda, udělá mi dítě, nebudeme mít co žrát! Pamatujte, chlapci: muž může být starý, tlustý, zpocený a úplný vůl, ale pokud dokáže ženu zabezpečit, je jeho! Protože finanční zajištění je pro ženu atraktivní, něco jako pro nás pevný čtyřky. Holky to prostě mají jinak, a proto se nezlobte ani na ty největší vyžírky, protože by jednaly proti své přirozenosti! No...a láska? Tu s penězi nemíchejte, ta přichází až po několika letech soužití, po vyprchání erotického okouzlení, po společně prožitých průserech a radostech a může kvést v osamělé chaloupce i v rezidenci v Malibu, pokud ji sdílejí lidé, kteří do tohoto prostředí oba patří. Takže tak.

 • Láska bude pár let a pomalu pomine,ale rodinu z něčeho musíme uživit.

 • Je vůbec na co dopovídat? Přeci bez lásky to nejde, a pokud si někdo myslí, že ano, je to život?

 • Asi mě mnozí ukamenují, ale jestliže nemám peníze, tak i ta největší láska jde časem k čertu, protože vše něco stojí.
  Je samozřejmě rozdíl v množství peněz, které chci nebo potřebuji, ale měřím-li, mít nebo nemít peníze tím, že mám na běžné účty, nakupuji s rozumem, ale nemusím přemýšlet nad tím jestli si tento týden koupím zmrzlinu nebo to nechám až na příští měsíc, tak to prostě takhle je.
  Pokud peníze nejsou, vznikají v partnerství mnohé problémy, které v konečném důsledku vedou ke konci lásky.
  Oproti tomu pokud je peněz dostatek (na normální život), tak je láska snadno k mání. Tím nemyslím kupovat si ji doslovně, ale jsem-li finančně spokojený, nemám starost o účty atd., tak si tolik nevšímám partnerových chyb a protože každý z nás může v klidu žít asi tak s 10000 lidí, tak to stačí pro pocit lásky.
  Ono totiž tu pravou lásku, toho jediného, tu jedinou...se většině z nás nikdy potkat nepodaří.

A jestli vás opravdu zajímá můj názor, tak je to samozřejmě láska. Pokud máte peníze a nemáte blízké nebo přátele, kteří by vás měli rádi, radost z peněz mít nebudete. 

 

Související odkaz: