Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 13.6.2024, svátek slaví Antonín, zítra Roland.

Vztah s tchýní, jak by se měla chovat tchýně aby nenarušovala manželství - pravidla

zvedava-tchyne-pravidla-pro-tchyne.jpgTchýně - osoba opředená až mýtickým závojem posvátné hrůzy, před kterou je nutné za každých okolností prchnout dříve, než vše kolem promění ve zmar a spoušť. Přitom stačí dodržovat několik zásad, aby tomu tak nebylo. Tchyní se s vysokou pravděpodobností stane každá žena, která přivedla na svět alespoň jedno dítě. Pozor by si měly dávat zejména ty, které povily syna.
___
___

Souboj snacha - tchýně

Souboj snaha - tchýně je obecně považován za mnohem horší a sveřepější než boj mezi tchyní a zetěm. V prvním případě totiž zkříží zbraně dvě ženy, z čehož se může vyklubat pěkná lapálie, neboť jak známo ženské zbraně jsou mnohem rafinovanější a podlejší.


Vztah tchýně - zeť

V případě nepříliš dobrých vztahů mezi tchyní a zetěm většinou o žádný souboj ani nejde, neboť muž má obvykle tendenci spíše ustupovat, případně raději zcela prchnout z dosahu.

Tchýnin syndrom

Horší to mají jedinci, kteří s matkou své partnerky bydlí pod jednou střechou. Hrozí jim tzv. tchýnin syndrom, který nedávno pojmenovali vědci jako nový typ duševní poruchy. Trpí jím muži, kteří cítí, že by měli být hlavou domácnosti, ovšem ve skutečnosti plně podléhají tchýni, což u nich vyvolává duševní rozpor, který vede k posedlosti a sexuální frustraci.

Takhle ne, dušinko

Přítom stačí poměrně málo a každá tchyně se místo úhlavního nepřítele může stát vítanou pomocnicí a milou návštěvou. Stačí dodržovat následující pravidla:

  1. Nevnucuji pomoc a rady!
  2. Neurazím se, když jsem odmítnuta!
  3. Neponoukám své dítě proti jeho partnerovi!
  4. Nepodnikám přepadové návštěvy!
  5. Nezačínám s úklidem jejich domácnosti!
  6. Nevozím s sebou hory jídla!
  7. Nepletu se do jejich vztahu!
  8. Respektuji, že své děti vychovávají podle svého!
  9. Nesrovnávám, jak to dělám já a jak oni!
  10. Neoslovuji zdrobnělinami typu "dušinko"!