Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 13.6.2024, svátek slaví Antonín, zítra Roland.

Tipy jak a kde najít partnera, přítele - neseďte v koutě a nečekejte (článek pro ženy)

jak_kde_se_seznamit_hledam_muze.jpgJste pořád sama a ne a ne potkat toho pravého? Čím to? Je chyba ve vás nebo chodí po světě málo vhodných mužů? Možná je chyba v tom, jakým způsobem hledáte nového potencionálního přítele. Článek vám pohledem psychologa pomůže s hledáním druhé polovičky. Tak hodně štěstí.

hledám muže partnera protějšek

Ty tam jsou doby, kdy většina „dvacítek“ byla už pod čepcem. Své partnery tehdy potkávaly nejčastěji ve škole, na diskotékách, v tanečních, případně na pracovišti nebo v sousedství. Dokonce i ty, které se poměrně záhy rozvedly, byly ještě v docela snadné situaci. Jednak tu byli volní partneři, ti, co se na prahu dospělosti nestihli oženit tak říkajíc „z blbosti“, jednak už i ti, jimž se jejich první manželství stačilo rozsypat.

 

Kde hledat?

Za posledních zhruba 15 let se ale průměrný věk novomanželů zvýšil nejméně o 7 až 8 let. Nejen to! Objevila se spousta jiných možností, než jen fixace na první vztah kdesi na prahu dospělosti. A tak se stalo, že dnešní osmadvacetiletá nezadaná žena bez partnera není vnímána jako něco nepřirozeného. Naopak, ty předčasně „zaháčkované“ jí někdy dokonce závidí. Něco možná právem, rozhodně však ne možnost hledání nových a nových partnerů. Už proto, že jaksi není kde.

Ve škole těžko, tu už mívají dávno za sebou. Na diskotéce? Ve třiceti se tam už budete cítit poněkud nepatřičně. V práci? Budiž! Hloupé je, že drtivá většina kolegů je již tak trochu ženatých. V sousedství? Poněkud přebráno! A tak je třeba hledat jiná prostředí a jiné možnosti.

Pravděpodobnost, že vám nějaký perspektivní partner bude jen tak náhodou procházet vaší předsíní či kuchyní, se opravdu limitně blíží nule. Seznámení je třeba poněkud napomoci. Ty, co se rozhodnou sedat v koutě a čekat, že tam budou nalezeny, mívají zpravidla smůlu.

 

Sedíte v koutě? Nevdáte se!

Na seznamovací trh je třeba vstoupit s přiměřenou razancí. Docela účinně mohou mnohdy pomoci přátelé. Tím, že na sebe vezmou roli novodobých dohazovaček. Co na tom, když uspořádají večírek nebo výlet, a pozvou tam náhodou i někoho, o kom se domnívají, že by se k vám mohl hodit?! Budete se možná divit, ale daný postup bývá často dost nadějný.

Náhodě můžete pomoci i tím, že se častěji pohybujete v prostředí, kde je šance nějaké muže, třeba i docela zajímavé, potkat. Na závodech F 1 asi spíš než na vystoupení uměleckých gymnastek, v tenisovém klubu snáz než třeba v kurzu paličkování krajek.

 

Zahoďte předsudky, hurá na internet!

Zároveň by už bylo pomalu načase odbourat i předsudky vůči tzv. doplňkovým formám seznamování. Od inzerce a seznamovacích agentur, přes seznamovací taneční, dovolené, internetové portály, třeba až po akce typu „rychlé rande“. Dávno už totiž neplatí, že by se k této formě uchylovaly pouze prapodivné existence.

Často je „na skladě“ i velice zajímavý muž. Už proto, že ani on to nemá snadné. Částí se nemá kde seznámit. A částí je někdy tak pracovně vytížený, že si těžko hledá na seznamování čas. Je to vše samozřejmě dost o náhodě. Ta prý přeje připraveným; je jí ale dobré někdy také kapku napomoci.

 

"Poraďme si!"

Poraďte všem, kdo nemohou najít partnera. Kde hledat? Která forma seznámení je podle vás tak nejvhodnější? A jak nejlépe navázat první kontakt?

Radu, která by měla mít maximálně deset vět, pošlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do předmětu napište "Poraďme si". Nejzajímavější odpovědi zveřejníme a tři vybrané odměníme dárkem! Chcete-li vyhrát, nezapomeňte uvést adresu a telefonní číslo!


Zdroj: PhDr. Petr Šmolka, klinický psycholog