Dobré dopoledne, dnes je úterý 16.4.2024, svátek slaví Irena, zítra Rudolf.

Proč ženy milují mizery, frajery a nadsamce - zamyšlení nad nevědomou volbou žen

proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen-2

proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen-2
Vybíráme si je prostě podvědomě. Muže silné, lehce arogantní, kteří navenek neprojevují své city. Samce s typicky mužskými tělesnými vlastnostmi, u nichž máme pocit, že nás ochrání a zplodit děti pro ně není problém. Po hodných, usměvavých, kamarádských a bezproblémových neprahneme.

___

___

Připadají nám zženštilí a neatraktivní. „Balení“ žen jim na rozdíl od dominantních mizerů nejde a jejich erotický náboj v porovnání s nimi klesá k nule. Mizerové bývají ve společnosti výrazní a zaujmou svou odlišností. Umějí dát dobře najevo své přednosti, včetně těch, které jsou mnohdy jen dočasné. To ovšem zpočátku nevidíme, podobně jako na hodném klukovi nespatřujeme nic, co by nás zaujalo. A přestože je typologie mužů mnohem složitější, často je my ženy dělíme právě na „gaunery“ a ty „hodné“.

 

Ego jako skořápka

Na to, že jsme si ze zmíněných dvou, kteří o nás jevili zájem, vybrali mizeru, přicházíme časem. Tehdy, když s chřipkou ležíme v posteli a přejeme si, aby nám uvařil čaj s medem, nebo tehdy, když potřebujeme přivrtat police... Právě tohle totiž mizera nedělá. Narušilo by to jeho navenek nedotknutelné ego nadsamce, jímž maskuje nedostatek sebedůvěry, a současně odhalilo jeho ego skutečné - ego křehké jako skořápka. Vyšly by najevo jeho nedostatky, které není schopen reflektovat, a tak se je snaží zakrýt vychloubáním a vybudováním si nové identity. Tím, že se chová, jako by byl „lepší“, usiluje o to, aby to byla skutečnost. Ne vždy v tom musí být špatný úmysl. Je to však chování, které je oceňováno a přináší mizerům úspěch, i když třeba jen krátkodobě. A právě v tom je kámen úrazu. Jakmile odhalíme, že náš „mizera“ není tak báječný, voláme „hodnému klukovi“. Tomu, který se nevytahuje, co všechno umí, ale když ho o něco požádáme, tak to udělá. Tomu, co neslibuje, pokud nemůže dodržet slovo. Jenže my, ženy, jsme už takové, že stále věříme, že se něco změní. A tak když „obyčejný“ kluk splní všechno, co nám na očích viděl, opět otevíráme svoji náruč frajerovi s rukama v kapsách s nadějí, že ho napravíme.

 

Důkaz lásky

Právě touha „polepšit“ druhého je považována za důkaz lásky a potvrzení vlastní hodnoty. U mizerů se nám to však vždy nemusí podařit. Vlastně se nám to nepodaří téměř nikdy. Vzhledem k jeho „mizernému“ chování, které se stále opakuje, nemáme důvod ho oceňovat a přestáváme k němu jako k muži vzhlížet. Není proč. To, co nám na začátku vztahu stačilo a jevilo se jako ohromující, se v běžném životě stává nepotřebné a nedostačující. A protože právě mizerové bývají na našem obdivu závislí, a potřebují tedy i častější povzbuzení a pochvalu, přestávají být v dlouhodobých vztazích spokojení. To je také důvod, proč bývají úspěšní jen v těch krátkodobých.

 

proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen
proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen
Nevědomá volba

Když se po rozchodu s tímto typem muže opět vydáváme na lov přesvědčené, že dalšího mizeru už nechceme, skáčeme na lep dalšímu borci, co nám zcela profesionálně maže med kolem pusy. Čím to, lámeme si hlavu... Každá partnerská volba má nevědomý charakter a souvisí s tím, jak žena vnímá sebe, a také s očekáváními, která jsou u ní formována předchozími vztahy s muži - hlavně rodičovskou postavou otce. Opakovaně se totiž ukazuje, že si žena nevědomě vybírá podobné partnery, jako je její otec. Významnou roli ale hrají i jiní muži, kteří ji v životě ovlivnili (např. bratr, dědeček, předchozí partneři...). Kromě toho je na první pohled velmi obtížné druhého člověka skutečně poznat. Sondou do jeho života i duše je teprve prožití více společných situací. Významným ukazatelem může být při výběru i předchozí partnerský vztah a důvod, proč skončil. A pak je tu způsob nejjednodušší, jak zjistit, co je muž zač: podívejte se na jeho otce, protože je vysoká pravděpodobnost, že se syn bude chovat podobně, a nahlédněte také do jeho vztahu s matkou. Rozpoznat hodného kluka od mizery vám může pomoct i dlouhodobý kamarádský vztah, během něhož lze muže docela dobře poznat.

 

proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen-3
proc-zeny-miluji-mizery-frajery-a-nadsamce-zamysleni-nad-nevedomou-volbou-zen-3
Kdo sklízí úspěch

Stejně jako si ovšem ženy vybírají totožné muže, tak si i oni nacházejí podobné ženy. Muž, který rád manipuluje ženami, sklízí mnohem větší úspěch u takových, jež nemají mnoho zkušeností s partnerskými vztahy, a jsou tudíž zranitelnější. A nakonec je tu důvod zcela prostý: protiklady se přitahují...


Z knihy Neslušné sny od Arnošta Lustiga:

„Děvenko moje, Nikdo se o nic nedělí když nemusí. Nenech si namluvit nic o lidském srdci když jde o muže, ani o penězích a budoucnost1. Je to jen tvoje sladkě tělo a jejich poživačnost,holčičko. Když dostanou, k čemu je příroda odsoudila, dělají že už na tebe nemají čas, jako by větší hřích bylo ztratit s tebou ještě vteřinu."

 

Různé etapy mužské zamilovanosti

Pro muže je důležitý fyzický vzhled ženy. Každý však dává přednost něčemu jinému - jeden vlasům, druhým rukám, třetí úsměvu... Pokud žena muže zaujme, začíná se o ni zajímat víc. Když žena na jeho „nabídku“ nereaguje, zapomíná na ni a jde lovit jinam. Netouží po zlomeném srdci. Jakmile ale žena jeho lásku opětuje, muž se do ní natvrdo zamilovává. Právě v této fázi jí chce být co nejvíc nablízku a dělá všechno proto, aby se do něj žena bláznivě zamilovala. Teprve až když muž má ženu jistou, začíná přemýšlet, jestli s ní vůbec chce být a zda s ní bude v životě šťastný. Pokud o tom není úplně přesvědčený, bere do zaječích. Proto se snažte, aby vás muž nikdy neměl jistou!