Dobré odpoledne, dnes je pondělí 26.2.2024, svátek slaví Dorota, zítra Alexandr.

Láska přes internet - jak se seznámit a kde hledat novou lásku, partnera

laska_pres_internet_jak_se_seznamit_najit_noveho_partnera_partnerku_znamost.jpgKdo by si před několika lety pomyslel, že se internet stane takovým fenoménem, bez něhož si už většina z nás nedokáže život představit. Pro mnohé se stal byznysem či pracovním prostředím, pro jiné světem zábavy, komunikace a pro mnoho lidí způsobem seznámení. 

___

___

Jen tak si pokecat nebo se seznámit na internetu?

Na zajímavý protějšek můžete na internetu narazit různými způsoby. Snad každý už někdy přispěl do diskuse pod zajímavým článkem nebo se přihlásil se svým názorem na speciálních diskusních webech. Takových diskusí se účastní spousta lidí, grafomanů, kteří se na takovýchto stránkách předhánějí ve vtipnosti a pohotovosti a hlavně chtějí komunikovat s ostatními, čekají na reakci na své příspěvky. Nevýhodou komunikace v rámci diskuse je ale nemožnost intimnějšího dialogu ve dvou. Takovou možnost nabízejí chatovací servery. Sice se tu také klábosí ve skupinách, ale k dispozici je příjemná funkce šeptání, váš vzkaz si přečte jen ten, pro koho je určen. „Povídací“ stránky jako jsou například www.x-chat.cz nebo www.lide.cz nabízejí množství virtuálních místností, kde si můžete s ostatními pokecat snad o všem – o svých koníčcích, zájmech, radostech i strastech a často se zde nezávazně flirtuje.

Dlouhodobější vztah, který vznikl v diskusi nebo na chatu, možný je, ale to jsou spíš výjimky potvrzující pravidlo. Jde tam totiž spíš o to, si pod nic neříkající přezdívkou jen tak popovídat, udělat na ostatní chatující dojem a zvýšit si sebevědomí tím, že ze sebe udělám někoho trochu jiného, než jaký dotyčný ve skutečnosti je. Podle průzkumů je chatovaní záležitostí z valné většiny teenagerů, kteří jsou sami skeptičtí brát chat jako prostředí k navázání opravdové známosti.

 

Jak na seznamování

Nejsnadnější cesta, jak se na internetu opravdu seznámit, vede přes seznamovací portály. On-line seznamky (www.rande.cz , www.seznamka.cz , www.lide.czwww.libimseti.cz ) jsou v podstatě modernější obdobou seznamovacích inzerátů, jen je všechno jaksi víc při ruce, rychle a hlavně pohodlně se zvládnete seznámit doslova od stolu. Při registraci na webu zadáte informace, které o sobě případným zájemcům chcete sdělit, a čekání na to, až někoho zaujmete, si můžete zkrátit listováním ve fotografiích a profilech svých spoluseznamujících. Jak jednoduché!

 

Opatrnosti není nikdy dost

Šťastný konec internetové seznámení mít může, přesto je ale třeba k takovému navazování vztahu přistupovat s jistou dávkou obezřetnosti.

Především je třeba brát opatrně fakta, která o sobě ostatní zveřejňují. V anonymitě internetu se sice může skrývat nesporné kouzlo, které umožňuje schovat naše nedostatky. Nahrává především stydlínům, protože snižuje riziko znemožnění či ostudy. Stačí jenom změnit přezdívku (nick) a co se nepovedlo, můžu hodit za hlavu a začít na jiném portálu nanovo s čistým kontem. Jenže pokud chceme navázat vážný kontakt, je zapotřebí hustého síta, abychom odfiltrovali žertující vtipálky, kterých je na podobných stránkách vždy dost. I když můžeme seznamování na internetu brát jako určitý druh zábavy, určitě nás nepotěší když se z objektu našeho zájmu, který se při namlouvání vydává za 25letého svalovce, vyklube dvanáctiletý školák. Proto se doporučuje chápat internetové seznamování trochu jako hru, aby se člověk vyhnul velkému zklamání.

Rovněž je na místě nereagovat na požadavky o zaslání erotické fotografie. Rozhodně je výhodnější odepisovat na inzeráty s portréty, i když podle jedné fotky je těžké udělat si o člověku celkový dojem, vodítko určitě poskytnou. Také není na místě poskytovat intimní údaje o sobě nebo hned sdělovat telefonní číslo. Nemůžete totiž doopravdy nikdy tušit, kdo sedí za druhým počítačem. Když už se ale dohodnete se svým internetovým vyvoleným na setkání, je lepší zvolit veřejné místo. A hlavně jasné poznávací znamení. Pokud by vás totiž onen dotyčný hned na první pohled vylekal, zachováte se prostor pro ústupný manévr.