Dobrý večer, dnes je sobota 22.6.2024, svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka.

Internetová seznamka není jediný způsob jak se seznámit

seznameni_v_kavarne.jpg Internetové seznamky rostou jak houby po dešti a jejich návštěvnost je čím dál vyšší. Říkáte si, proč lidé využívají právě této služby? Protože téměř každý dnes pracuje v zaměstnání s počítačem nebo ho má přinejmenším doma, proto je seznamka jednou z nejpohodlnějších možností, jak začít hledat vhodný protějšek.
___
___

Další velkou výhodou je možnost seznámit se s poměrně velkým množstvím lidí díky jednomu inzerátu - tedy bez nějak zvlášť velké námahy. Odpadá také nervozita z toho, že byste měli někoho oslovovat a zažívat horké chvilky. Sečteno a podtrženo - je to cesta nejmenšího odporu.

 

Seznamka - nejjednodušší cesta k seznámení

Možná jste si však již sami ve svém životě ověřili, že nejjednodušší cesta nemusí být tou nejlepší a napsaní skvělého inzerátu vám nemusí zaručit, že najdete toho, po kom toužíte. Nezřídka se stává, že si dopisujete s osobou, která se vám zdá sympatická, ale když dojde na schůzku, zjistíte, že proti sobě máte úplně jiného člověka. Někteří lidé mají v emailu bohužel často tendenci dělat se hezčími, než ve skutečnosti jsou. Nakonec se může stát, že se setkáte se všemi, kteří vás díky inzerátu oslovili, ale vhodným partnerem se nebude zdát ani jeden z nich.

Nechci tvrdit, že seznamka není vhodné místo k potkání velké lásky, protože stovky spokojených párů by mluvily proti mně. Jen se domnívám, že není nutné se na ni plně spoléhat a že je dobrý nápad vyzkoušet i jiné možnosti a jiná místa, než jen ta virtuální. A jaká?

 

Seznámení zaměstnání či ve škole

Stává se, že měsíce nebo roky chodíme kolem osoby, na kterou nás nenapadlo zaměřit svou pozornost. Jsme zvyklí s lidmi udržovat kontakt na té rovině, která je dána okolnostmi (např.v zaměstnání, ve škole) a kontakt s nimi je pro nás tak samozřejmý, že nás nenapadne zajímat se o ně i v jiných rovinách jejich života. Všímejte si proto více lidí, které sice vídáte často, ale nikdy vás nenapadlo dozvědět se o nich více. Mnoho vážných vztahů vzniká z obyčejné známosti nebo z přátelství, které časem přeroste v lásku.

 

Nepotřebujete seznamku, potřebujete důvtipné kamarády

Přátelé nám mohou poskytnout pohled zvenku a mohou nám pomáhat v hledání tím, že objektivně reflektují naše počínání. Mohou ale pomoci i tím, že budou jednat. Zapojte je do svých plánů. Nechte se jimi vytáhnout do společnosti nebo si od nich nechte někoho doporučit. Klidně je zkuste poprosit, zda neví o někom, kdo by se vám mohl líbit. Znají vás dobře, a proto by pro vás mohli i dobře vybrat.

 

Seznamka? A proč nezkusit nějaký kroužek nebo seminář

To je další šance, jak někoho potkat. Začněte se věnovat tomu, co vás baví, i mimo domov. Nabízí se mnoho možností, od dlouhodobých kurzů všeho druhu po jednorázové veřejné akce. Výhodou těchto míst pro seznámení je fakt, že zde potkáte lidi podobných zájmů nebo smýšlení. Je zde už tedy něco, co vás spojuje. A i když se nikdo zajímavý neobjeví, dobrý pocit z vaší aktivity a získaných schopností vám zůstane. Seznamka rozhodně nemusí být jedinou variantou.