Dobré ráno, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Sexuální sny a fantazie ženy, sex na netradičních místech

sexualni-sny-a-fantazie-zeny-sex-na-netradicnich-mistech

sexualni-sny-a-fantazie-zeny-sex-na-netradicnich-mistech
Sexuální sny a fantazie se týkají mužů i žen. O čem sní muži a co se naopak zdá ženám? Jak to mají ženy ve vztahu s lesbickým sexem? A jak daleko je od snů k jejich realizaci v životě? Začtěte se, zasněte se :) 

___ 

___ Ženy sní rády. Více než muži.
A taky chtějí, aby snil někdo o nich. Chtějí být v centru dění, být milovány, žít normální a opravdový život. Miliony žen mají miliony snů a miliony snů mají miliony obsazení. Zkoumání ženských fantazií a snů je vždycky tak trochu sázka do loterie. Obrázek o představách těch kolem nás si uděláme buď z vyprávění kamarádek, prostřednictvím anonymních příspěvků na internetu nebo přečtením několika málo knih, které na toto téma vyšly. Ženské fantazie a sny nemusí být vždy jen romantické. Jsou takové, ale jsou i praktické a materiální, stejně jako jsou současné ženy. Fascinují je kabelky, hodinky, kozačky, kožichy, auto, ale potkal jsem i takové, kterým se zdá o třídění odpadků nebo o účasti na aktivistických demonstracích. V ženských snech ale existuje téma, které je nade všechny jmenované: sex.

 


Chtěla bych být milována!
Sexuální snění nás doprovází od dospívání a neopustí nás nikdy. Nejvíce sníme a přemýšlíme o tom hezkém. To méně příjemné raději zapomínáme nebo potlačujeme, chceme vytěsnit. Sníme o tom, co chceme prožít, protože myšlenkami nikoho nepohoršíme. Zkoumat erotické fantazie a sny znamená zkoumat nekonečno. Zatímco ženské sexuální sny se týkají spíš vztahových vazeb, protože i ženská sexualita je spíš vztahová a citová, sny mužské jsou spojené většinou přímo s tělesnými kontakty. Ženy to mají vůbec díky své biologické předurčenosti složitější. Při výběru partnerů jsou pečlivější, dávají si na čas. Nejsou tak přelétavé, hledají kvalitu. Ženy podvědomě hledají otce svých dětí, a tak je logické, že chtějí vstoupit do nejvyššího patra pomyslného sociálně – ekonomického supermarketu a hodlají si odnést to nejlepší. Jenže takových (vysoce kvalitních) mužů je zoufale málo a sklady téměř zejí prázdnotou. Ve stejném pomyslném supermarketu nakupují i muži. Nejezdí ovšem za každou cenu do nejvyššího patra a často vybírají i v přízemí – to, co jim zrovna padne do oka.

 


Sex s jinou ženou: Homosexualita?
Ženské sexuální sny a fantazie jsou na rozdíl od mužských bohatší a odehrávají se ve formě příběhu, v níž hlavní roli hraje většinou milovaný partner. I z dostupných výzkumů vyplývá, že ženy si nejčastěji představují sex se svým partnerem, ovšem jinak, než probíhá obvykle. Ženy by se rády milovaly odvážněji, na jiných místech, možná i na veřejném prostranství, kde hrozí, že je při tom někdo odhalí. Dost často se v ženských snech objevují i sexuální hrátky s jinými ženami. Nejde o homosexualitu, jak se mnohé bojí, ale spíš o touhu po porozumění, pohlazení a lásce. To v mužských sexuálních snech a představách hrají hlavní roli většinou anonymní partnerky. Je to logické: Mužům stačí ke vzrušení jakékoliv vizuální podněty, ženy potřebují být milovány. Nebo to chtějí alespoň slyšet. Na druhou stranu, přiznejme si, že ženy sní dost často také o sexu s jinými muži. Je to normální, ovšem pro zachování dosavadního partnerské vztahu je lepší si tyto sexuální sny (s cizími partnery) nechat pro sebe a raději je svému protějšku nevyprávět.

 


Hodně sníme, málo konáme!

V erotických snech a fantaziích se objevují věci, po kterých toužíme, ovšem většinou nejsme schopni je běžně provozovat. Někdy chybí vhodný partner či ho nechceme pohoršit, stydíme se před ním nebo on před námi. Prostě: většině z nás chybí odvaha sny realizovat. Jenže mohou to být právě sny a fantazie, které mají nezastupitelnou roli při autoerotice nebo okoření zdánlivě stereotypní sexuální soužití. Pokud se tedy podají partnerovi správnou formu a oba máte chuť se do nich pustit. Sexuální sny a fantazie se nedělí na slušné a neslušné. Jejich hodnocení je jenom otázka morálky, slouží k útěku ze světa konvencí, šedi každodennosti. Masturbace a sexuální představy k sobě patří jako prsty do rukavice. Na chvíli se přenesete do jiných světů, navštívíte jindy zakázané krajiny a rozkoše. Někteří z vás bych v nich možná rádi žili, ale bojí se, a tak se z nich rychle a rádi vracejí zpět. Pokud vy sami nesníte, umožněte to alespoň druhým. A vy, co sníte, slyšte, co říká Henry Miller: „Je-li touha opravdová, dojde naplnění.“

 

 


Zdroj:
zena.centrum.cz