Dobré odpoledne, dnes je pondělí 26.2.2024, svátek slaví Dorota, zítra Alexandr.

Harmonický sexuální život - 3 zásadní zkušenosti dvojic

harmonicky-sexualni-zivot-3-zasadni-zkusenosti-dvojic

harmonicky-sexualni-zivot-3-zasadni-zkusenosti-dvojic
Možná se domníváte, že by váš sex potřeboval vzpruhu. Věříte, že jiní lidé se milují častěji než vy, jejich ložnicové radovánky trvají déle a v posteli více experimentují. Ale jak je to doopravdy? Vážně si ostatní v posteli užívají víc než vy?

___

 

Z průzkumu sexuologů Weisse a Zvěřiny Sexuální chování v České republice vyplývá, že průměrné české páry si dopřávají sex sedmkrát až osmkrát do měsíce. Milostná předehra jim zabere asi 16 minut a přibližně stejně dlouho trvá soulož. Jen málokterá dvojice dokáže doslova "promilovat" noc a skoro nikdo se sexuálním radovánkám neoddává denně. Přesto 70% českých žen a 73% mužů prohlašuje, že jsou se svým sexuálním životem zcela spokojení. Pokud k nim nepatříte, následující zásady vás dovedou k lepšímu sexu.

Harmonie v sexu – 3 tipy jak jí docílit:1. zvyk spokojených párů: Komunikují spolu


Odborníci tvrdí, že pokud máte pocit, že vašemu sexu něco schází, nejspíš je to komunikace. Aby vám milování klapalo, musíte navzájem znát své touhy, potřeby a erotogenní zóny. Položte sami sobě následující otázky:

  • Mluvíte často s partnerem o sexu?
  • Ví váš partner, co byste rádi v posteli vyzkoušeli?
  • Pokud se chcete milovat, povíte si o to?
  • Když se milovat nechcete (a partner ano), do ničeho se nenutíte a odmítnete?
  • Jakmile se vám při milování něco líbí/nelíbí, povíte to partnerovi?
  • Nikdy nepředstíráte orgasmus?

Jestliže jste odpověděli šestkrát ano, jste s partnerem dokonale sladění. Jestliže jste odpověděli třeba jen jedinkrát záporně, měli byste na erotické komunikaci zapracovat. Pravidlo číslo jedna zní: do postele patří totální upřímnost. Když předstíráte orgasmus, škodíte tím jedině sami sobě. Váš partner ocení informaci o tom, co dělá při milování dobře a co se vám naopak nelíbí. V první řadě přestaňte říkat "ano", když si myslíte "ne". Pokud například partner v posteli žádá něco, do čeho se vám nechce, upřímně odmítněte a do ničeho se nenuťte. A stejně to udělejte, když na milování nemáte chuť. Na druhou stranu se neostýchejte navrhnout něco nevšedního, co byste rádi vyzkoušeli. Partner bude pravděpodobně za otevřenost vděčný.

 


2. zvyk spokojených párů: Jsou spontánní

Hlavně nedopusťte, aby váš sexuální život zajel do pevně vymezených kolejí. Zvyky typu "milujeme se jen o víkendu, protože ve všední dny býváme unavení" nebo "sex přichází na řadu večer, když děti usnou" jsou zabijáky milostné spokojenosti. Sex by měl přijít na program v okamžiku, kdy na něj oba partneři mají chuť. Takže se do ničeho nenuťte jen proto, že je sobota anebo děti hlídají prarodiče. A naopak: pokud partner navrhne milování v nezvyklou dobu, neměli byste automaticky odmítnout. Za pět hodin musíte vstávat do práce? Za půl hodiny se mají děti vrátit ze školy? Jestli máte na milování chuť, zkuste překážky obejít. Nebude pro vás dobrý sex cennější než hodina spánku navíc? A nestihnete se rychle (ale příjemně) pomilovat dřív, než v zámku zarachotí klíče? Spousta párů, které spolu žijí delší dobu, dělá jednu velkou chybu: odstrkují sex na spodní příčku svého hodnotového žebříčku. Mnohem výš leží děti, zaměstnání, provoz domácnosti. Jenže milostný život je jako květina, která bude dobře prospívat, jedině když o ni budete pečovat. Takže kašlete na zaběhlé zvyky, pravidla a předsudky a začněte si zase užívat jako na začátku vztahu.

 


3. zvyk spokojených párů: Nesrovnávají se s ostatními

Když se frekvence milování začne snižovat, většina párů usoudí, že to s jejich vztahem jde s kopce. "Už po sobě netoužíme tak často jako na začátku vztahu. Za minulý měsíc jsme měli sex jen dvakrát. Neměli bychom se raději rozejít?" uvažuje třicetiletá sekretářka Monika. Jenže sexuologové upozorňují, že častost sexuálních aktů není vůbec důležitá. Hlavní je, aby to tak vyhovovalo vám oběma. Některým párům stačí ke spokojenosti jedno milování do měsíce, zatímco jiné dvojice mají sex dvakrát týdně. Důležitou roli hrají také okolnosti náročná práce, děti. Problémy začínají až v okamžiku, kdy má každý z partnerů odlišné potřeby. V tom případě budete muset o sexu hodně mluvit a shodnout se na kompromisu.Za žádnou cenu se ale nesrovnávejte s jinými páry.

Možná vás deprimuje, že vaše kamarádka skáče s partnerem do postele obden, zatímco u vás doma dojde na sex nejvýš jednou do týdne. Jenže jakmile se začnete do něčeho nutit, abyste se sexuálně aktivnějším přátelům vyrovnali, jenom svému vztahu uškodíte. Častěji totiž nemusí nutně znamenat lépe. Pokud se začnete milovat každou noc na úkor spánku, budete unavení, frustrovaní a podráždění. Sex se pro vás stane spíš povinností než zábavou. Jestliže se dlouho do noci věnujete kariéře, dětem nebo domácím pracím, ráno musíte brzy vstávat a na sex jaksi nezbývá čas, nedělejte si kvůli tomu výčitky. Lepší je jedno kvalitní milování týdně než sedm uspěchaných a neuspokojivých sexuálních aktů. Znepokojovat byste se měli až v okamžiku, kdy žijete ve stálém vztahu, ale máte sex jen jednou nebo dvakrát do roka (a nebo ani to ne).