Dobré ráno, dnes je sobota 13.7.2024, svátek slaví Markéta, zítra Karolína.

Sexuální předehra - cesta k orgasmu i pocitu štěstí

sexualni-predehra-muzi-zeny

sexualni-predehra-muzi-zeny
Někdy na ni nemáme sice ani čas, ani pomyšlení, ale v devadesáti procentech právě předehra dokáže udělat z milování pořádný a omamný zážitek. A navíc upevní i vyladí vztah. Jak patří sex k lásce, tak k sexu náleží milostné předehry. Hledejte tu, která bude nejvíc bavit vás i partnera. Každý jsme totiž jiný a do varu nás můžou přivést různé věci. Někoho vzrušuje představa spoutaných rukou, jiným lidem se podlamují kolena při něžném líbání ušních lalůčků.

___
___Mužská a ženská role

Sexuální předehry jsou dnes (25.06.2018) možná důležitější než kdykoli dřív. Jak se totiž mění ženské a mužské role, tak právě předehra může vyrovnat energie a síly v páru.

Pro ženy je předehra klíčovým prvkem pro zvýšení hladiny oxytocinu - hlavního ženského hormonu, který jim umožňuje při intimním styku s partnerem cítit to, po čem tak toužíme - spojení, splynutí, naplnění.

 

Sbližuje a uvolňuje

Ženy, kterým muž nedopřává sexuální předehru po ní většinou ve skrytu duše touží. Je to logické. Muž se obvykle vzruší hned, ale ženy potřebují na správné naladění i na cestu k orgasmu víc času. Podle některých průzkumů dokonce až dvacet minut. Předehra je velmi důvěrná a intimní hra, která může mnohem víc sblížit a uvolnit.

 

Mnohaleté vztahy

Zavést předehry i do dlouholetého vztahu je možná těžké, ale současně velmi důležité. Ženy totiž dosahují podle výzkumů orgasmu při souloži pouze asi ve 30 % případů. Jestliže pro vás neplatí rovnice "sex = soulož", je na čase rozvíjet své sexuální know-how, ženskou sexualitu a mnohem hlubší druh intimity. Například pomocí masturbace nebo sexuální předehry. Chce to sice trochu odvahy, ale stojí to za to. Objevování vlastního těla a erotických požitků s partnerem vás totiž rychle může začít bavit.

 

Chápání sexuality

Je dobré si uvědomit, že ,předehra' je zavedený název, který vzbuzuje dojem, že sex = soulož, a to je ta opravdová HRA, a předehra je cosi nehodnotného. To je mužský způsob chápání sexuality. Naučte se brát předehru jako součást milování. Budete z něj mít mnohem větší radost a požitek. I po dvaceti letech manželství

 

Povídejte si

Klidně o tom, co vám dělá dobře, co byste chtěli vyzkoušet, co vás vzrušu je. Tohle vás i partnera nebo partnerku dokáže nažhavit. O svých potřebách je třeba mluvit a hledat společné cesty. Pokud si myslíte, že ten druhý je telepat, jste na nejrychlejší cestě, jak skončit v náruči milence.Jemné dotyky

Jemné dotýkání navzájem na nejrůznějších místech, které dokonce ani nutně nemusí přerůst v sex, je dráždivé a zároveň objevné. Vnímejte své pocity i energii partnera.

 

Společná sprcha vás může nažhavit

Odhalená mokrá těla dokážou vyvolat neuvěřitelnou touhu a vzrušení. Ne nadarmo jsou tyto situace hojně využívané při focení erotických obrázků či nejrůznějších erotických lákadel.Zatancujte si u hudby kterou máte rádi

Tóny oblíbené hudby jdou totiž přímo do mozkového centra rozkoše. A když přidáte doteky při tanci a partnerovu vůni, máte skoro magický erotický koktejl. Všimněte si, kolik milostných filmových scén začíná tancem.Vzájemná masáž

Podle jedné internetové ankety 74 % mužů a žen má jako sexuální předehru nejraději právě masáž. Kůže masírovaná citlivými prsty a natřená vonným olejem je mnohem citlivější, a když se "masér" sem tam nenápadně dotkne intimních míst a pak se vrátí k "normální" masáži, nabudí vás na plné obrátky. Někdo miluje také masáž chodidel a podobně. Různé masáže jsou různě individuálně vnímány.

 

Striptýz

Tohle je trochu vyšší dívčí a vyžaduje dávku sebevědomí a spokojenost s vlastním tělem. Ale pokud žena překoná stud, dá tím partnerovi skvělý dárek, ale také ženu tato role stripérky určitě správně naladí. Nakonec v každé z žen je kousek exhibicionistky.

 

Použijte pomůcky

Tím není myšleno vibrátory ani Venušiny kuličky, i když také ty k erotickým hrám patří. Použijte pírko, ledovou kostku, kousek saténové látky nebo třeba studenou kovovou kouli a jemně se některým z těchto předmětů dotýkejte jeho nahého těla. Pak si role vyměňte.

 

Předčítejte si

Kupte si román s erotickým laděním a před spaním si navzájem kousek hlasitě předčítejte. Jeto sice mnohem mírnější forma nabuzení než porno, ale rozvíjí fantazii a vlastní erotické představy.

 

Hledejte na svých tělech

Dotýkejte se a hledejte navzájem místa na svých tělech, kde jsou vám příjemné dotyky a kdy cítíte při dotyku vzrušení.

 

Líbejte si dlaně, víčka

Práv ěn anich je kolem 40.000 nervových zakončení, což z dlaní dělá jednu z nejvíce erotogenních zón na ženském těle. Vyzkoušejte to a řekněte partnerovi, ať se s vaší dlaní chvíli mazlí. Podobně jsou citlivá i oční víčka, ale na ta musíte obzvlášť jemně, příjemné pocity způsobují polibky.