Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024, svátek slaví Zdeňka, zítra Jan.

Sex, milování - mýty a fakta o masturbaci, sexu při menstruaci (menzes), velikosti penisu ad.

sex-milovani-myty-a-fakta

sex-milovani-myty-a-fakta
Pravda, nebo mýtus? Při defloraci dívka krvácí. Když žena nemá orgazmus při pohlavním styku, musí se léčit. Sex je vždy o vniknutí penisu do pochvy. To všechno jsou velké nepravdy! Kamarádka má nový objev a vypráví vám své jedinečné zážitky. "Měli jsme deset orgazmů a milovali se celou noc!" říká nadšeně. "Byli jsme vždy hotoví oba najednou!" pokračuje a líčí ještě další pikantnosti.

___

___

Nemusíte jí hned závidět. Zamilovanost má velké oči, a když člověk objeví novou lásku, rád přehání, aby všem dokázal, jak je skvělá.

 

Čemu věří ženy?

Čemu věří ženy. Přesto je sexuální život plný předsudků, pověr a mýtů. Některým se zasmějeme, jiným ale věříme a zbytečně si svůj milostný život ztěžujeme. Pojďme si aspoň některé pověry přiblížit.

 

Masturbace je škodlivá

Naštěstí je tento mýtus překonán. Už se nebojíme, že mužům při onanii uschne penis ani že při masturbaci oslepneme. Problém je jinde. Stále je sebeukájení považováno za nemravné a za něco, za co je třeba se stydět. Přitom žena, která nezná vlastní tělo a neumí si "to" udělat sama, většinou nezažívá ani s muži při sexu "dech beroucí" chvíle.

 

Při menstruaci se nesmí souložit.

Další nepravda. Naopak mnoho žen má při své periodě největší chuť na milování díky tomu, že jejich pohlavní orgány jsou překrvené. Proto pokud to ani jednomu z partnerů nevadí, proč by si v těchto dnech neužili? Jen když žena trpí vaginální infekcí, zánětem či výtokem, měla by si při menses sex odepřít.
Menstruační krev totiž snižuje přirozenou kyselost vaginy, což je optimální prostředí pro různé choroboplodné zárodky.

 

Muži nemohou hrát orgazmus

Nedejte se mýlit, milé dámy. Mohou! A jak snadno. Navíc jedním z dalších mýtů je, že chlap má orgazmus, jedině když ejakuluje. I tohle je nepravda vycházející z naší nevědomosti.

 

A co muži?

Příliš malý penis

Musím mít velký penis, abych partnerku uspokojil. Můžete mu jako kolovrátek stále dokola vysvětlovat, že tomu tak není. Naopak že vás ten opravdu "velký" bolí a sex s ním není příjemný. Ještě horší je, že v naprosté většině případů jsou tihle chlapi úplně normálně vyvinuti.

Nejčastějším zbytečným steskem, který přivádí muže do ordinací sexuologů, je asi velikost jeho penisu. Pevně věří, že ženu neuspokojí, přitom v 90 % případů právě tohle žena neřeší. Často muži přijdou s tím, že si někde přečetli, že lze penis prodloužit. Tato operace existuje, ale je riskantní a pro naprostou většinu z nich zbytečná. Jiným nesmyslem je pověra, že orgazmus u ženy rovná se její spokojenost v pohlavním životě. Asi 5-10 % žen orgazmu nernůže dosáhnout, a přesto jsou se svou sexuální aktivitou spokojené a těší se pohlavnímu životu. Dávat toto rovnítko je chyba, která může do té doby spokojenou ženu zbytečně rozhodit.

 

Potřebuji pilulku

Pánové, žádná zázračná univerzální pilulka na sexuální potíže neexistuje! Smiřte se s tím. Existují účinné metody léčby, u každého pacienta individuální, které však vždy určí lékař.

 

A mýtus všech

Sex a pohlavní styk není totéž

Je to pouze další pověra, která však může mít neblahé důsledky na prožívání orgazmu u žen. Krédo této nepravdy spočívá v tom, že někteří muži jsou přesvědčeni, že všechny ženy chtějí mít při milování penis v pochvě, a naopak mnohé ženy se domnívají, že každý chlap potřebuje mít penis v pochvě.  Spousta žen ale při omezení sexu pouze na soulož nedosáhne vyvrcholení.