Dobré dopoledne, dnes je pondělí 22.7.2024, svátek slaví Magdaléna, zítra Libor.

Sex a alkohol, vliv na erekci muže a ovlivnění spermatu

sex_a_alkohol.jpgMožná si pokládáte otázku jak ovlivňuje požívání alkoholu sex a zda má pití moku vliv na erekci muže, případně jaká je spojitotst k předčasné ejakulaci. Jaký je sex alkoholika? Na tyto a podobné otázky odpovídá následující krátký článek.
___
___ 

Po požití alkoholu následuje zpravidla zpočátku zvýšené sebevědomí s veselou náladou a nižší schopností sebeovládání a kritického náhledu, což vede zpočátku k úspěchu u druhého pohlaví, k obdivu ze strany ostatních, ale alkohol po počátečním podráždění mozkovou kůru utlumí. Alkohol totiž vystupňuje touhu, ale u mužů sebere schopnost vykonat soulož. Padnou sexuální zábrany, aby bezprostředně poté "padnul" i mužský pohlavní úd.

Mezi lidmi je všeobecně rozšířené přesvědčení, že malé dávky alkoholu zlepší ztopoření a prodlouží styk, ale tato nádherná výsada platí pouze u malé menšiny.

Pacienti se závislostí na alkoholu mívají někdy zpočátku nepatrně vyšší výkonnost, ta později zákonitě klesá. Následné poruchy potence těžšího rázu se spolupodílejí na narušení či rozpadu rodinného života. Rovněž je velmi neblahý vliv na kvalitu spermatu - u protialkoholně léčených pacientů se zjišťuje poškození spermií, zhoršení jejich dozrávání a poruchy transportu spermií uvnitř mužského těla.

U alkoholiků je touha po fyzické i psychické lásce výrazně utlumena, jejich potřeba i četnost pohlavního vybití je výrazně menší, mají nižší počet sexuálních styků za určitou dobu i prožívání sexu před milováním i po styku je výrazně horší. Na závěr se často objevuje chorobná alkoholická žárlivost. Když už se nemůže pacient závislý na alkoholu kvalitně pomilovat, alespoň zkazí svému partnerovi co může, a nedopřeje mu milostný vztah jinde. Vše řečené se týká stejně tak mužů i žen - jedna třetina alkoholiček má obtíže v pohlavním životě, asi každá takováto sedmá žena ztrácí schopnost dosáhnout vyvrcholení. Tolik z uvedeného příspěvku.

Základem léčebného ovlivnění těchto poruch je správný přístup zaměřený na zvýšení sebejistoty, dostatek odpočinku - hlavně aktivního, správná výživa úpravou pravidelné životosprávy, omezení požívání alkoholu, kouření, vyřešení partnerských problémů. Medikamentózní řešení je chápáno jako pomocné, nejdůležitější je odstranění příčiny. Pokud pacient není schopen tuto situaci zvládnout sám, i když použije nabízený medikament, pak se doporučuje konzultace u psychoanalytika, sexuologa či jiného poradce.Problematika alkoholismu detailně na www.alkoholik.cz