Dobré dopoledne, dnes je pondělí 22.7.2024, svátek slaví Magdaléna, zítra Libor.

První milování a sex - předehra, ochrana, komunikace, kde se poprvé milovat

prvni_sex_milovani_s_partnerem.jpgPrvní milování je bezesporu velkým milníkem v životě každého. Vzpomínky na první sex, ať už jsou jakékoli, zůstanou na celý život. Většina mladých lidí toto téma probírá, předává si vzájemně zkušenosti a radí těm, kteří na to své "poprvé" ještě čekají. Jenže první milování ve filmu nebo z vyprávění je jedna věc, realita věc druhá.
___
___

Strach z "tenkrát poprvé"

Není moc mladých, kteří se nebojí. Je to přirozené, vše nové je tajemné a nahání nám strach. Jedná-li se navíc o tak intimní věc, jakou sex zcela jistě je, obavy jsou ještě větší.
Dívky se bojí bolesti nebo se stydí za nedostatky svého těla, chlapci trnou, zda neselžou a splní dívčino očekávání.

První milování je zkrátka něco, na co bychom měli i po letech vzpomínat s nostalgií, i když první soulož nezřídka proběhne na záchodkách diskoték nebo v parku za nimi. Představa o prvním milování se většinou u dívek a chlapců liší. Zatímco dívky chtějí prožít své první milování se s svým princem, chlapci si vyberou raději partnerku, která je zkušenější, aby se neztrapnili před dívkou, kterou mají rádi. Není to nic zvláštního, ve věku, kdy se sexem většina mladých začíná, mají delší vztah především dívky. Chlapci se do vážného vztahu ještě tolik nehrnou, takže první sex prožijí třeba s kamarádkou nebo krátkodobou známostí.

Máte se svým přítelem či přítelkyní hezký vztah. Mazlení je na denním pořádku a vy tušíte, že již přijde den D a z vás se stane žena nebo muž. Probíráte to odpředu dozadu, ale pořád nevíte, co vás čeká. Následující řádky by vám mohly přinést odpovědi na některé otázky:

 

 

Pár rad pro první sex s partnerem nebo partnerkou

Místo je důležité. Samozřejmě, že většina dívek touží po posteli plné růžových kvítků, svíčkách a šampaňském, ale ne všichni muži jsou romantici od přírody, takže pokud máte nějaké speciální přání, co se tohoto okamžiku týče, raději to svému partnerovi řekněte, abyste pak nebyly zklamány. Hlavním kritériem při výběru místa, pokud nepočítáme rychlovku na nějakém večírku, je, aby vás nemohl nikdo vyrušit. Přesto, že chlapci většinou nemusí mít atmosféru jak z červené knihovny, představa rodičů za zavřenými dveřmi ani jednomu z vás na klidu rozhodně nepřidá.

Předehra. Většina žen ji, na rozdíl od mladých mužů, kteří se vzruší mnohem rychleji, prostě potřebuje. Dlouhé mazlení a šeptání romantických slovíček jsou pro ně důležité a navodí vzrušení i uvolněnou atmosféru, která je pro zdárný a nezapomenutelný zážitek důležitá. Dívky se při prvním milování bojí především bolesti. Předehra jim pomůže, aby byly dostatečně vzrušené a uvolněné, a první styk tak nemusí být vůbec bolestivý.

Antikoncepce. Už při prvním styku může dojít k otěhotnění. Myslete proto na ochranu dostatečně brzy, abyste nemuseli rušit atmosféru odbíháním pro kondom na čerpací stanici, nebo abyste v horší variantě netrnuli, zda se předčasně nestanete rodiči.

Mluvte. Máte pocit, že se před svým partnerem nebo partnerkou ztrapníte, protože jste se ještě nemilovali? A jste si jisti, že on/ona už ano? Máte-li zkušenějšího partnera, nebojte se mu či jí svěřit. Určitě to pochopí, a třeba jí to či jemu zalichotí, že jste se pro poprvé rozhodli právě pro něho/ni. Nebojte se, váš partner(ka) je stejně nervózní jako vy, protože s každým novým partnerem je to poprvé.

 

 

První milování je zlom ve vašem sexuálním životě

Snažte se, aby bylo vaše vzpomínání příjemné a nezměnilo se v noční můru. Nesnažte se vyrovnat spolužákům, kteří se vytahují, že "to" již mají za sebou. Nejde o to, kdo první, ale o to, aby první milování bylo krásným zážitkem a vy jste se na další sex těšili a nebáli se ho, protože sex vás bude provázet celý život a čím hezčí bude, tím bude život příjemnější.


Zdroj: mujvztah.cz