Dobré odpoledne, dnes je pátek 12.7.2024, svátek slaví Bořek, zítra Markéta.

Potraviny působící jako afrodiziakum - byliny, skořice, sladkosti, mušle, šampaňské s jahodami

potraviny-pusobici-jako-afrodiziakum-byliny-skorice-sladkosi-musle-sampanske-s-jahodami
potraviny-pusobici-jako-afrodiziakum-byliny-skorice-sladkosi-musle-sampanske-s-jahodami
Chcete zažít večer plný vášně a přitom se dobře najíst? Poradíme, co uvařit abyste po jídle "neodpadli". Lékárny se snaží z lidí toužících po intenzivním sexuálním prožitku vymámit co nejvíce peněz za výrobky zvyšující ženskou i mužskou potenci. Tyto chemické pilulky nemohou ani zdaleka nahradit afrodiziaka, která nám nabízí příroda. Kolikrát jde o plodiny, do kterých bychom to ani neřekli. Termín afrodiziakum vznikl z řečtiny podle jména bohyně lásky, krásy a plodnosti - Afrodity. Ve starověku a středověku byla víra v afrodiziaka poměrně silná.
___
___


Používaly se často jedovaté rostliny nebo jejich kořeny (oblíbené byly mandragora či alraun) a z nich potom "nápoje lásky". Ten si můžeme připravit i nyní a nebudeme k tomu potřebovat žádná kouzla.


Cukr - sladké vzrušení

Jako afrodiziakum působí látky s vysokým obsahem cukru, dodají energii, a zároveň pozitivně působí jejich vůně. Sladké také podporuje chuť k jídlu i na sex. Aktivitě pomůže také včelí med s rozsekanými ořechy. Nejoblíbenějším sladkým afrodiziakem je ale stále čokoláda. Obsahuje látku fenyletylarnin, která je přírodním amfetaminem a podporuje prožívání pocitu lásky, blízkosti a intimity. Podle současných informací byste však na vyvolání tohoto účinku museli vypít asi 50 skleniček silného čokoládového likéru. Nenechte se ale odradit. Třeba čokoláda nezpůsobí zázraky, ale pěkně vám zaobalí nervy, které bývají často tím největším nepřítelem erotiky. Čokoláda obsahuje serotonin a teobrornin a má uklidňující účinky. Podobné účinky přínese i banán politý čokoládou, můžete upéci i dort s jahodami, fíky, broskvemi či citrusovýrni plody.


Byliny lásky

Afrodiziakální účinky má řada bylin, které najdeme doma v kuchyni. Třeba taková petržel. Jedná se o silné afrodiziakum hlavně pro muže, protože rozšiřuje cévy a má vliv na stažitelnost svalových vláken především u pohlavních orgánů. Pro ženy je zase vhodná aloe, která patří mezi nejúčinnější ženské stimulanty. Zvyšuje chuť, ale také frekvenci orgazmů. Rozpuštěnún 2 g extraktu v 10 ml vody získáme 10 dávek. Stačí ho pít dvakrát denně. Látky podílející se na prokrvení pohlavních orgánů na lezneme v česneku, kopřivě a kupodivu i v cibuli.


Vitamin E

Působí silně vzrušivě na obě pohlaví. S trochou nadsázky ho můžeme nazvat také vitaminem plodnosti. Jeho nedostatek totiž způsobuje u mužů impotenci, u žen frigiditu nebo poruchy pohlavních žláz. Je obsažen v oleji z pšeničných klíčků, másle, mléce, burských oříšcích, sóji, salátu a v mase savců, najdeme ho i v paprice, kukuřici a rajčatech. Povzbuzení centrálního systému způsobí například složky datlí, celeru, hořčice, hřebíčku či skořice. Celkový stimulující vliv na metabolizmus a mužnou sílu má anýz, artyčoky, citrusy, kvasnice, mandle i med.


Síla bublinek - šampaňské s jahodami

Nic vás nepřipraví na vášnivou noc lépe než sklenička vychlazeného šampaňského. V kombinaci s čerstvými jahodami, kterými se milenci navzájem krmí, nemá chybu. Stejné účinky má i med, zejména ve formě medoviny. V historii byla právě medovina nápojem novomanželů.


Afrodiziakální mušle a maso

Vaši sexuální chuť nabudí i jehněčí žebírko, bažant, husa se žampionovou omáčkou nebo mušle se sójovým salátem. Jakékoli mušle jsou velmi afrodiziakální. Podobně působí lanýže, kupodivu cibule, kokosový ořech, bílé víno nebo banány. Jako sladkou tečku doporučujeme dezert s medem.Dráždivá skořice

Skořice je další volbou, která svými účinky dráždí pohlavní žlázy a nemá návykové účinky. Nálev z 10 až 15 g skořice a 0,51 vody slaďte medem. Užívá se po každém hlavním jídle. Ještě mnohem zajímavější možností je svařené víno se skořicí, kdy se špetka mleté skořice přidá do teplého červeného vína a pije se zhruba čtvrt hodinky předtím, než se na sebe chcete roztouženě vrhnout.