Příjemnou noc, dnes je neděle 23.6.2024, svátek slaví Zdeňka, zítra Jan.

Naučte se pochopit a mít rádi ostatní lidi, vyplatí se vám to

naucte_se_pochopit_a_mit_radi_druhe_lidi.jpgPatříte také mezi ty, co si neustále stěžují, že jim nikdo nerozumí, nemá je rád a nechápe je? A hledáte také většinou chybu u jiných, jen ne u sebe? Pak je třeba si uvědomit, že to můžete být vy, kdo nedovede s lidmi jednat, vycházet s nimi, nebo se chovat tak, aby ostatní rádi trávili čas ve vaší přítomnosti.
___
___

S lidmi se setkáváme neustále, po celý svůj život. Sotva tedy můžeme dosáhnout úspěchu a spokojenosti, pokud s nimi špatně vycházíme a nemáme k nim dobré vztahy.

 

Takže, pokud s tím chcete něco udělat, vyzkoušejte následující:


  • Zajímejte se o život jiných. Přiznejme si, že každý většinou nejraději mluví sám o sobě, rozebírá své problémy a svůj život. Buďte dobrými posluchači, ptejte se na to, na co druhý bude rád odpovídat, vzbuďte v lidech pocit vlastní důležitosti. Vzpomeňte si na staré přísloví, které platí i o ženách: Vyprávějte muži o něm samotném a on vás bude poslouchat celé hodiny.
  • Nekritizujte. Pokud začnete kritizovat, kritizovaný se ihned postaví do obranné pozice, začne se hájit a hádka je tu. Zkuste druhé pochopit, vžít se do jejich situace a pocitů. Pokud chcete upozornit na chybu, nebo říci, že je něco špatně, začněte pochvalou, kritika pak bude lépe přijata.
  • Pokud po někom něco chcete, můžete samozřejmě použít nátlaku nebo hrozby. Mnohem lepší ale je přesvědčit člověka, aby to chtěl udělat sám. Zeptejte se sami sebe, čím druhého motivovat, použijte chvály, vzbuďte zájem o věc.
  • Chovejte se k jiným tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Je to staré a známé pravidlo, na které se ovšem často zapomíná. Pokud chcete, aby na vás byli lidé příjemní, chovejte se taky tak.
  • Chvalte. Je zvyklost, že pokud se vám něco nelíbí, hned to řeknete, pokud jste spokojeni, berete to jako samozřejmost a mlčíte. Nebojte se chválit, vždyť nic nezahřeje u srdce jako pochvala.
  • Nezapomínejte na pozdrav. A pokud někoho zdravíte nebo na pozdrav odpovídáte, připojte k tomu i jméno. Pro každého je jeho jméno to nejdůležitější slovo, je potěšen, že si ho lidé pamatují a má pocit vlastní důležitosti.
  • Usmívejte se. Když se na druhé usmíváte, říkáte tím, že je rádi vidíte,a že máte dobrou náladu. Tím naladíte pozitivně i vaše okolí.
  • Související odkaz: