Příjemnou noc, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Horoskop na celý rok 2016 - RYBY (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-ryby

horoskop-2016-ryby

Také vašemu znamení jsou pro rok 2016 ve velkém astrálním lexikonu připsány důležité kapitoly. Je zapotřebí v nich číst pomalu a soustředěně, abyste se nedostali, jak naznačuje velký učitel Saturn, do slepé uličky. Váš vládce Neptun se tiše přimlouvá, nechce, abyste byli přetěžováni, a chce vám dát odpočinout ve vodách snění.

___

___

Pozor ale na druhou stranu jeho lákavé mince - ponorem do přílišné pasivity může oslabovat vaši vůli. To však podráždí Jupitera! Neignorujte jeho pokračující aspekt opozice, který vyžaduje zatnout zuby a nevyhýbat se plnému nasazení, především v pracovních a partnerských vztazích. Ve srovnání s minulým rokem pak můžete zažít krásnou odměnu v podobě většího duševního uvolnění a navíc dáte zazářit Neptunovi jeho pravým světlem - vnitřním naplněním a spokojeností.

První polovina roku je pro vás, milé Rybky, tak trochu zkoušková a hodně záleží, jak se k určitým situacím postavíte. Dá se říct, že jste názorným příkladem paradoxu, takovou sirénou zvěrokruhu, která žije ve svém vlastním snovém světě. Vaše delikátnost, grácie a ochota oběti se střídá s pasivitou, což může mnohé kolem vás mást. Navzdory tomu disponujete myslí, která je spirituální jak svatá miska Grálu a vyzařujete zvláštní mystické teplo, což je letos vaší silnou berličkou. Jupiter totiž pro vaše znamení letos příliš nehřeje, tak se o své zahřátí musíte postarat sami.

Především pro vás, zrozenci 2. dekády (2. 3. - 11. 3.) a 3. dekády (12. 3. - 20. 3.), to může znamenat větší zátěž, protože jste najednou postaveni před situace, kdy musíte rozhodovat o tom, co se dříve tak nějak přirozeně vyřešilo samo. Větší nároky jsou kladeny na zodpovědnost v manželských a pracovních vztazích, taktéž ve směru k veřejnosti. K negativnímu vlivu Jupitera se přidává i přísný Saturn a společně vyžadují, abyste to nepřeháněli ve své sebelítosti, jestliže se vám do cesty postaví překážky. Hvězdy naznačují, že na jaře se chystá první vlna zkoušek, takže je nutné vzkřísit své sebevědomí a zabojovat s energií planety Mars, která se vyžívá v konfliktních atacích.

Milé Rybky, nenechte se spláchnout autoritami, jež chtějí vyvolat dojem, že spolkly všechnu moudrost světa. Pamatujte, že když se k tomu postavíte čelem, můžete počítat s pomocí významných vesmírných ochránců! Mocný Pluto je pevným zábradlím nad možnou propastí a hodlá posílit vaše JÁ, zregenerovat sebedůvěru, přičemž hlavním hnacím motorem může být aktivita v různých spolcích či angažování se v rozličných sociálních programech.

1. dekádě (21. 2. - 1. 3.) a 2. dekádě (2. 3. - 11. 3.) Ryb může být velkým přínosem esoterika nebo soustředění se na ty, kteří potřebují pomoc, například psychicky nemocní lidé, nebo osoby propadlé nějaké závislosti. Podstatné je, abyste i vy sami odbourali ze své osobnosti nezdravou přecitlivělost a naučili se zatnout zuby. Váš vládce Neptun je pak připraven splnit vám veškerá přání, hází svou láhev s poselstvím do oceánu a doufá, že ji neminete.

 

Láska a partnerské vztahy

V lásce a milostných kontaktech se v roce 2016 opět vyznačujete svou zvýšenou citlivostí a schopností vcítit se do svého protějšku. Ve vztazích nekladete na vrchol svých zájmů sexuální stránku, ale spíše opravdový souzvuk duší, podbarvený téměř tantrickým prožitkem. Na začátku roku vám energický Mars zvyšuje milostný puls a předznamenává možnost seznámení, přičemž jste v této době schopni zamilovat se hned na první pohled nebo po prvním polibku. Především u Rybek 1. dekády (21. 2. - 1. 3.) a 2. dekády (2. 3. - 11. 3.) se jeví, že potkají někoho se stejně citlivou povahou a vznikne silné duchovní pouto. Vliv Venuše přidává do vínku i hezký vzhled. Nejvíce frekventovaná místa k seznámení jsou vernisáže obrazů, hudební vystoupení, umělecké galerie, ale také místa, která jsou spojena nějakým způsobem s vodou. Pro manželské páry je situace v tomto roce trochu komplikovanější, přičemž nejkřehčím obdobím je signalizován měsíc srpen. Váš partner nebo partnerka projevuje v dané době čím dál víc nespokojenosti, může zvýšeně kritizovat a vyžadovat po vás více disciplíny. Opozice Jupitera se nad vámi vznáší jako mračno a věstí problémy. Je vhodné neutíkat od reality, nýbrž se snažit věci řešit, jinak by se mohlo stát, že Jupiter s nesmlouvavým Saturnem rozdmýchají u mnohých rozvodové řízení a z vašeho vztahu zůstanou jen mýdlové bublinky rozpadávající se v nic.

Šťastný měsíc: únor, červenec

Nepříznivý měsíc: srpen

 

Práce a finance

Milé Rybky, jak bylo již zmíněno, máte před sebou éru zkoušek a vaše povolání je oblastí, které se to týká ze všeho nejvíce. První měsíce roku vyznívají ještě bezproblémově, máte hodně elánu a chuti profesně se rozvíjet, je tedy vhodné obout se do toho naplno. Skvělým měsícem pro váš potenciál je taktéž měsíc červenec, kdy se může objevit zajímavá pracovní nabídka, nenechte si ji uplavat, podobná šance by se pak nemusela dlouho vyskytnout! Naopak jaro bohužel prozrazuje váš pesimismus a tlaky, které způsobují zejména vaši nadřízení. Cítíte se méněcenní a utlačovaní, především vy, zrozenci 2. dekády (2. 3. - 11. 3.), byste se nejraději stáhli do izolace, toužíte pracovat doma a zavřít se do ulity mezi své knihy a svět myšlenek. Saturn vás svou negativní kvadraturou drží jako v kleštích, ale ve skutečnosti není jeho vibrace až tak zlomyslná, chce vás touto tvrdou zkouškou něčemu naučit. Nedopřává vám příliš hojnosti ani po finanční stránce, může způsobit i výpověď, nicméně ve finále mu jde o to, abyste se těmito krizemi zocelili. Nabádá vás, abyste místo upadání do depresí oprášili své sebevědomí, naučili se prosazovat svůj názor, uměli si tzv. dupnout a také se nebáli umět prodat svůj talent. Vesmír šeptá, že pokud s tím začnete včas, můžete mnohým krizím předejít.

Šťastný měsíc: červenec

Nepříznivý měsíc: únor, březen

 

Domov a rodina

Z pohledu domácího zázemí není pro tento rok příznačné, že byste tuto oblast nějak zvláště zpečeťovali, stavili ji na hlavní piedestal nebo se právě nyní rozhodli, že se chcete stát rodiči. Rodinná atmosféra je hlavně v první polovině roku narušena vzrůstajícím nesouladem mezi vámi a vaším protějškem, což má samozřejmě na nejbližší členy rodiny negativní dopad. Hvězdy radí, že by bylo přínosné, kdybyste se na celou situaci soustředili a pokusili se určitými kompromisy o harmoničtější atmosféru. Neptun napovídá, že důležitým krokem je i oživení společného duševního souznění a prožitku. Pokud se tedy rozhodnete vyjít se svou rodinou za zábavou, volte takovou náplň, která je blízká vám všem. Na podzim Jupiter uvolňuje atmosféru a to dost znatelným způsobem, takže vzniká prostor na vytváření většího pohodlí domácnosti a odstraňování všeho, co působí chaos. Koneckonců je to přání vašeho zlatíčka a vy jste nyní vstřícní přiložit ruku k dílu. V zařízení bytu vítězí střízlivost, neznamená to však, že ubíráte na útulnosti. Každopádně však, ať už montujete jasnější světla či se zbavujete zbytečných improvizací, je skvělým krokem to, že se obohacujete o praktičnost. A to se po vás celou dobu žádalo!

Šťastný měsíc: únor, červenec

Nepříznivý měsíc: březen, srpen

 

Zdraví

V nitru jste hodně zranitelní a rychle přijímáte podněty z okolí, takže tímto tzv. nasáváním možných negativ z éteru se zároveň stáváte křehčími a náchylnějšími k nemocem než většina ostatních lidí. Neptunova konjunkce dosvědčuje, že vaše citlivost může být někdy až extrémní, emoce vás zahltí jako lavina a vy pak nevíte kudy ven. Faktem je, že mnozí z vás zvolí to nejméně vhodné řešení a tím je například únik formou alkoholu. Neptun stejně tak jako v minulém roce varuje před veškerými opojnými nebo chemickými látkami, ve vašem organismu mohou teď působit daleko agresivněji, než se zdá. Svůj nepříznivý vliv si stále drží také omezující Saturn, který působí oslabení imunity, větší těžkopádnost a citelný úbytek energie. Jeho specialitou může být přiskřípnutý nerv, blokace v kyčelní oblasti a se škodolibou podporou planety Mars, v období od března do května, také revmatismus. Milé Rybky, pro ochranu vašeho zdraví je důležité vyhnout se jakékoliv nestřídmosti a extrémům, stres a deprese jsou pro váš organismus obrovskou zátěží. Potravou pro vaši duši je příjemná hudba, tanec, navštěvujte saunu a vnímejte všechno příjemné, co k vám proudí.

Šťastný měsíc: červenec

Nepříznivý měsíc: březen, duben

 

Oblast štěstí v roce 2016:

Pocit štěstí se v tomto roce skrývá ve vašem vnitřním přerodu, přičemž mohou být velmi důležití vaši přátelé. Pomohou vám dívat se na svět jinýma očima - bez bázně a s větší sebedůvěrou.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

CITRÍN - Dodává energii, podporuje imunitní systém, odstraňuje z těla toxické látky.

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Anděla
Symbol Mušle

 

 

 


 

Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: