Dobré ráno, dnes je středa 21.2.2024, svátek slaví Lenka, zítra Petr.

Horoskop na celý rok 2016 - BERAN (láska, práce, peníze, zdraví, rodina)

horoskop-2016-beran

horoskop-2016-beran

Co chystá v roce 2016 velké hvězdné kasino pro vaše ohnivé znamení? Nebeskou ruletou budou točit opět velmi významní hráči, z nichž někteří zamávají velkými překvapeními. Pozor zvláště na nevyzpytatelný Uran - jeho konjunkce s vaším Sluncem může probouzet až rebelantské choutky! Naštěstí nad vším bdí vzácný krupiér Saturn a ten zaostří váš smysl pro realitu.

___

___

Vězte, že pro vás schová vždy nějaký ten žeton stability, budete ho potřebovat! Na rozdíl od roku 2015 vás totiž může šibalský Jupiter nutit více přehánět a pouštět se do různých činů tzv. hlavou proti zdi, jak máte ve svém erbu, tentokrát by ale způsob tohoto jednání nebyl až tak příznivý. Uznáte, že i bez role vítězících Orfeů lze dosáhnout pozoruhodných výsledků? Je dobré se občas zastavit a rozhlédnout se - a právě v tom se vítězi skutečně stanete.

Období, které se před vámi rozprostírá, vás obdarovává zvláštní aurou originality a do všech míst, kam vkročíte, šíříte do éteru charisma výjimečnosti. Jste zvyklí být číslem jedna, prosazovat se tam, kde považujete za důležité, a v případě potřeby není u vás problém odvrátit případný nežádoucí matchball. V tomto roce vám uranské světlo nabízí mnohé šance, aby vám vše šlo tak nějak lehčeji, a to hlavně díky skvělým nápadům a pohotovému jednání. Nelze však opomenout ani okouzlující Venuši, která vám, především na jaře, dodává svou přítomností nádhernou samozřejmost. Její konjunkce s velkým pozérem Uranem signalizuje až magnetickou přitažlivost, přičemž se můžete ocitnout v situacích plných překvapivých lákadel, až se vám z toho může zatočit hlava!

Především vy, zrozenci 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), nebuďte příliš hrr, nepřehánějte to se slavnostmi života a neodmítejte chladnou dlaň Saturna na vašem rozpáleném čele. Ve druhé polovině roku to platí i pro 1. dekádu (21. 3. - 31. 3.) a 2. dekádu (1. 4. - 10. 4.), kdy pokušitel Jupiter láká svou výzvou - teď nebo nikdy - k požitkářskému sabatu Radosti. Moudrý Saturn svou příznivou vibrací radí spíše ke skromnosti a k tomu, abyste se zaměřili spíše na svůj vnitřní posun - na duchovnější a více filozofické obzory, na to, abyste odhodili svůj kult spěchu a soustředili se na hlubší otázky. Může se vám dařit ve vyšších studiích nebo v dokončování důležitých projektů, které mají návaznost například se zahraničím.

Zejména vám, zrozenci 2. dekády (1. 4. - 10. 4.), může Saturn svým trigonem poslat podporu nějaké významné osoby. Nenechte tohoto dobroděje kroužit jako ruletu nad Monte Carlem, využijte jeho signálů! Svým vlivem se připomíná i šedá eminence Pluto, nicméně klade určité podmínky a žádá, abyste nelpěli na některých zbytečnostech, které se sebou vláčíte jako kouli na noze. Především v oblasti povolání se s něčím nebo s někým z minulosti rozlučte, teprve pak se můžete odrazit od startovní čáry úspěchu k výšinám!

 

Láska a partnerské vztahy

Říká se, že láska je slepá a vy, milí Berani, jste ve zvěrokruhu ti nejžhavější kandidáti, kterých se toto rčení může týkat. Vaší vládnoucí planetou je Mars, který je pověstný svou nerafinovanou energií touhy a milostného jiskření. Ani v roce 2016 nehodlá zůstat pozadu, naopak jeho vystřelovací konfety sex-apelu způsobí pořádně oslňující ohňostroj! Zde je však na místě varování, abyste nakonec nestříleli opravdu naslepo a nenechali se uhrančivým mágem Uranem vtáhnout do příliš bláznivých vod. Vymýšlení zázračných nemožností je jeho náplní práce! V dubnu zesiluje svůj vliv také Venuše, patronka lásky, a obdarovává vás vysokými možnostmi k seznámení. U vás, Berani 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), se v mnohých případech může jednat o seznámení na internetu, jak již však bylo zmíněno, buďte obezřetní! Vy, kteří už svou lásku máte, můžete v tomto období zažívat neuvěřitelný aplaus vášní a oživení vztahu. Čekají vás zajímavé akce a zvláštní zážitky, kterým Venuše společně se svým milostným flamencem posílí vaše souznění. Naopak problémovější období je signalizováno u 1. dekády (21. 3. - 31. 3.) na září a u 2. dekády (1. 4. - 10. 4.) na listopad, kdy se rarášek Jupiter bude snažit přisypat koření neshod. V tomto čase není příznivé plánovat například ani termíny svatby.

Šťastný měsíc: duben, květen

Nepříznivý měsíc: listopad

 

Práce a peníze

V profesní oblasti a kariéře je pro vás rok 2016 určitou výzvou. Leden a únor sice nejsou v tomto smyslu až tak excelentní, protože mohou spolupráce a důležitá pracovní ujednání trochu váznout, není to ovšem důvod pro ztrátu optimismu. Hned s jarem nabírají věci kýžený spád, mohou vznikat úspěšné, výhodnější smlouvy a pracovní projekty spojené se zahraničím. Mars s Merkurem jsou skutečně mistři pohybu a postarají se o živou pulsaci, která je potřebná k odstartování vašich plánů. Za drátky tahá také Uran, stává se mnohoúhelníkem vašich možností, množinou představ a rovnic, o kterých se vám ani nezdálo! Zejména vy, zrozenci 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), očekávejte překvapivé nabídky, které mohou přiletět jako blesk z čistého nebe. Hodně favorizována je oblast strojírenství, managementu a moderní techniky. Co se týče finanční sféry, lze taktéž počítat s posunem k lepšímu, v moudrém Saturnovi máte toho nejlepšího účetního! Nicméně není dáno koupat se v bohatství úplně každému z vás, mnozí budete muset projít zatěžkávací prověrkou a bude nutné se nekompromisně zbavit některých balastů z minulosti, jako například vyškrtnutí některých zbytečných činností ze seznamu. Také je třeba rozeznat potenciálního skrytého nepřítele ve vaší pracovní komunikaci, nehřejte si hada na prsou!

Šťastný měsíc: duben, srpen

Nepříznivý měsíc: leden, únor

 

Domov a rodina

Planetární guruové se v tomto roce shodují ve svém svědectví, že u vašeho znamení se na domácí půdě nejedná o žádnou hitparádu duševních strastí. Jste velmi aktivní a brilantně se to odráží ve vašich vztazích s rodinnými příslušníky, zejména vaše děti se mohou těšit na lavinu zajímavých prožitků. Žádné lenošení, ale činorodost, báječná nálada a chuť začínat vždy něčím novým, to na vás vaši potomci zbožňují. Že to někdy zajiskří v názorových konfliktech? To nemění nic na faktu, že ve vašich vztazích panuje láska a vždy se vše otočí zase k dobrému. Tento rok výjimečně přeje společné zábavě, výletům, neobvyklé turistice a také nasměrování se na nové zájmy, které pro vás a vaši rodinu byly zatím tabu. Saturn našeptává, že zelenou mají různé vzdělávací kurzy, cizí jazyky a také poznávací zájezdy. Nelze opomenout ani vaši chuť dotvářet a modernizovat své domácí hnízdečko, vaše nadšení začíná být už od dubna až nakažlivé a vaše nápady pro zkrášlení domova jsou strhující. Mírné problémy se mohou vyskytnout na podzim, a to zejména u vás, Berani 1. dekády (21. 3. - 31. 3.) a 2. dekády (1. 4. - 10. 4.), protože máte vlivem Jupitera a jeho opozice sklon přehánět. Problémy mohou přijít i ze strany příbuzných vašeho protějšku, vhodné je udržovat si rozumný odstup.

Šťastný měsíc: březen, duben

Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

Zdraví

V 1. polovině roku se dá hovořit o vaší zdravotní kondici jako o velmi dobré, máte sílu ohně a energii můžete rozdávat. Amplion nebes však zde, milí Berani, hlásí možnost skrytého kamene úrazu. Je sice v pořádku, že oplýváte vervou a aktivitou, lákají vás fitness centra a sportovní vybití, adrenalin je přece voda na váš mlýn. Co se však za tím explozivním nasazením může skrývat? Sarkastický vtipálek Uran může v určitých obdobích nečekaně přispět spíše černým humorem, takže vás nabije přílišnou energií a ukvapeností, s čímž pak jde ruku v ruce zvýšená úrazovost. Pluto se svým neharmonickým aspektem taktéž nezaslouží metál, tiše přizvukuje Uranovi v tendenci k poranění z přepínání. Především vy, zrozenci 2. dekády (1. 4. - 10. 4.) a 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), uděláte pro sebe dobrodiní, když budete střídat aktivitu s hezkou knížkou nebo uvolňující koupelí s bylinkovou pěnou. Co se týče druhé poloviny roku, mohou planetární aspekty přinášet zvýšenou tendenci k výkyvům v ledvinové oblasti, ať už jde o sníženou funkci ledvin, záněty, bílkovinu v moči nebo různé kombinace některých těchto příznaků. Opozice Jupitera je signálem ukládání tuku do buněk a tím snížené filtrační funkce ledvin, alfou omegou je tudíž vhodná životospráva a pitný režim.

Šťastný měsíc: březen, srpen

Nepříznivý měsíc: říjen

 

Oblast štěstí v roce 2016:

V období roku 2016 máte obrovskou šanci splnit si svůj sen v oblasti vašeho povolání, přičemž může obrovskou roli sehrát nečekaný zahraniční kontakt nebo podpora velmi významné osoby.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016:

JADEIT - Posiluje ledviny a podporuje vylučovací systém

 

Amulet pro štěstí pro rok 2016:

Symbol Spirály
Symbol Podkovy

 

 


Horoskop 2016 pro všechna jednotlivá znamení  zvěrokruhu zde: