Dobrý večer, dnes je pátek 14.6.2024, svátek slaví Roland, zítra Vít.

Stížnost na obtěžování na pracovišti - vzor ke stažení

Stížnost na obtěžování na pracovišti, mediace - vzor, formulář, tiskopis ke stažení online zdarma

 

 

Uzenářství a. s.
k rukám p. ......................  – vedoucího personál. oddělení
.....................
.....................

 

V .........dne ................

 

Výzva k řešení obtěžování na pracovišti ve firmě Uzenářství a.s. formou mediace.

Vážený pane ..................... ,

obracím se na Vás s výzvou k řešení obtěžování na pracovišti ve firmě Uzenářství a.s. formou mediace. Důvodem této výzvy je snaha o vyřešení mého dlouhodobého obtěžování na pracovišti ze strany dalších kolegů, o kterém jsem Vás informovala písemně dne 20.11.2013.  Vzhledem ke skutečnosti, že po mém oznámení došlo k další eskalaci situace, stala se tato již pro mne neúnosnou a po zvážení možných řešení jsem zvolila mediaci a kontaktovala mediátora .........................., který je ochoten mediaci vést.   

Mediace je metodou mimosoudního řešení vzájemných nesrovnalostí ve všech možných oblastech, její výhodou je rychlost, efektivita, nízká finanční náročnost a stabilita dosažených řešení.

Navrhuji Vám tři termíny, ve kterých by mohla mediace proběhnout, a to 12.1. 2014 v 10.00 hod., 22.1. 2014 v 15.00 hod, a 1.2. 2014 ve 12.00hod. Vaši odpověď očekávám do 9.1.2014. V případě nevyužití této nabídky budu nucena se domáhat svých práv soudní cestou.

Podávám tuto zprávu a jsem s pozdravem

 

.......................................................................
Markéta Ovárková
K Jatkám 13
190 00 Praha 9

 


Informace ke vzoru

Podstata mediace, její výhody a nevýhody jsou podrobně uvedeny v oddíle jí věnovaném. Předkládaný vzor žádosti o uplatnění mediace při řešení pracovněprávního sporu se týká  obtěžování na pracovišti, kde vidíme právě největší potenciál k uplatnění mediace. Samotná žádost (výzva)  nemá stanoveny žádné formální  náležitosti, a proto je  možno vzor libovolně upravovat. Ve všech případech by z něj však mělo být patrné, komu je výzva určena, čeho se bude mediace týkat a kdo výzvu činí. Dále by měla obsahovat nabídku alespoň tří možných termínů setkání, specifikaci místa mediačního jednání a odhad doby trvání jednání (zpravidla cca 3 hod). Před sepsáním výzvy k mediaci doporučujeme osobní setkání se zvoleným mediátorem (jejichž seznam můžete nalézt např. na www.amcr.cz ), který Vám poradí s volbou vhodné strategie a formulací výzvy k mediaci.