Dobré dopoledne, dnes je úterý 16.7.2024, svátek slaví Luboš, zítra Martina.

Co je to vizualizace přání aneb přestaňte jen snít a měňte sny v realitu

co-je-to-vizualizace-prani-aneb-prestante-jen-snit-a-mente-sny-v-realitu

co-je-to-vizualizace-prani-aneb-prestante-jen-snit-a-mente-sny-v-realitu
Rádi sníte? Tak vyzkoušejte techniku vizualizace, která se tak trošku podobá snění. Díky této metodě můžete nejenom výtečně relaxovat, ale podle některých názorů i řešit různé neúspěchy nebo se zbavit zdravotních potíží. Vizualizace je technika, která zapojuje představivost. Podobá se snění, ale záměrně zapojuje vědomou mysl, která si uvědomuje tělu prospěšné pochody.

___

___

Při této metodě si vytváříte mentální obrazy, které vás uklidňují. Během vizualizace je dobré využít co nejvíce smyslů včetně vůně, zraku, hmatu a sluchu. Vizualizace je součástí celé řady alternativních medicínských směrů. Je ale také běžnou relaxační a psychoterapeutickou metodou. Vizualizace pomáhá relaxovat, realizovat přání, uskutečnění myšlenek. Dá se praktikovat s cílem dosáhnout úspěchu ve všech oborech lidské činnosti, v partnerském i pracovním vztahu. Významně pomáhá při léčení tělesných bolestí, ale také emocionálních i mentálních problémů.

 

Co dokáže určitě rychle zrelaxovat?

Lidé, kteří mají s vizualizací zkušenosti, ji zpravidla užívají k tomu, aby si ve své mysli vytvořili místo, kde se cítí příjemně. Může to být například tropický ostrov nebo slunná louka. Ve stresových situacích pak jen mohou zavřít oči, přenést se v mysli do svého místa pohody a uvolnit se. Při takové hluboké relaxaci se zpomalí tepová frekvence a dýchání, sníží se krevní tlak, zvýší se průtok krve do velkých svalů, sníží se svalové napětí, zlepší se koncentrace a vůbec byste se měli cítit skvěle a odpočatě.

 

Zdraví, úspěch nebo cokoliv jiného...

Podobně jako dokážete vizualizovat místo, kde se cítíte v pohodě a kde si odpočinete,můžete si v mysli vytvořit cokoliv, třeba například úspěch. Základním rozdílem mezi úspěšnými lidmi a ostatními je v tom, že úspěšní si svůj úspěch dokážou představit a naprogramovat si jej. Technik, které umožní programovat například úspěch do našeho podvědomí, je více a záleží na zkušenosti terapeuta, kterou zvolí. Principem techniky vizualizace je, že díky představivosti a představám se praktikováním správné techniky přání časem zhmotňují. Myšlenky totiž působí jako magnet a přitahují nám do života podobné věci, jako jsou ty, na které myslíme. Problém většiny lidí je v tom, že přemýšlí o tom co nechtějí, a pak se diví, proč se jim tyto věci stále opakovaně dějí.