Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 13.6.2024, svátek slaví Antonín, zítra Roland.

Zamyšlení: 37 moudrých vět 37leté ženy o jejím životě a zkušenostech

37-moudrych-vet-37lete-zeny-o-jejim-zivote-a-zkusenostech-z-nich

37-moudrych-vet-37lete-zeny-o-jejim-zivote-a-zkusenostech-z-nich

Dnes je mi sedmatřicet. Musím říct, že to byly zajímavé roky. Když se ohlédnu na prožité životní etapy, vidím, jak mě mé úspěchy i propady, triumfy i duševní bolest formovaly. Ušla jsem cestu od malé pilné holčičky přes šplhounskou puberťačku po lehkomyslnou snivou dvacítku. A dnes už je mi přes třicet. Stala jsem se matkou, podnikám a už vím, co je pro mě v životě hlavní.

___

___

Každý den se o něco víc poznávám a snažím se v tom pomáhat také jiným lidem. Řekla jsem si, že trochu napnu mozkové závity a dám dohromady seznam poučení, která mi mých sedmatřicet let přineslo. Právě dnes začínám svůj nový oběh slunce a rozhodla jsem se podělit o získanou zkušenost. Třeba to někomu bude k něčemu dobré.“

 

Štěstí je uvnitř. Ztrácíme příliš mnoho času čekáním na nějaký souhlas zvnějšku. Vždycky se ukáže, že čekáme špatně. Nahlédněte sami do sebe.

 

Buďte vděční za všechno. Za dobré, za špatné i za to hrozné. Život sám o sobě je nedocenitelným darem. Spokojenost i bolest jsou jeho součástí.

 

Změňte své vnímání a změníte svůj život. Pociťujete-li obavy, zlost nebo křivdu, zkuste se na věc podívat z jiného úhlu.

 

Nemůžete zůstat věrni sami sobě a zároveň potěšit všechny okolo. Přesto je lepší riskovat nepochopení než být oblíben za cenu přetvářky.

 

Svět kolem nás je zrcadlem. Co máme rádi u jiných, je odrazem toho, co milujeme na sobě. Co nás zlobí na druhých nám ukazuje, na co zaměřit pozornost u sebe sama.

 

Každý člověk se v našem životě objevuje s nějakým cílem. Sami rozhodujeme, zda se poučíme z toho, co nám přináší, nebo ne. Čím horší je jeho role v našem životě, tím závažnější je poučení. Zapište si to za uši.

 

Věřte. Musíte vědět, že v nejtěžší chvíli vám Vesmír nastaví záda a všechno zas bude v pořádku.

 

Neberte si všechno příliš k srdci. Skutky jiných lidí vyjadřují, co probíhá v jejich osobním životě. Zpravidla to k vám nemá žádný vztah.

 

Příroda léčí. Procházka na čerstvém vzduchu a pohled na pěknou krajinu zbaví hlavu zbytečných myšlenek, vrátí vás do života a zvednou vám náladu.

 

Kdo se cítí ukřivděný, bude křivdit jiným. Stejně ho ale mějte rádi. I když vám nikdo nebrání milovat ho na dálku.

 

Abyste se vyléčili, musíte to procítit. Postavte si své obavy a slabosti pěkně před sebe a namiřte na ně ostrý světelný paprsek. Protože jediný způsob, jak se jich zbavit, je projít jimi. Podívat se pravdě do očí je bolestivé. Ale přísahám, že to stojí za to.

 

Dokonalost je iluze. A to velmi bolestivá, musím podotknout. Uvolněte se. Snažte se o dokonalost, ale dovolte si dělat chyby a být šťastní bez ohledu na výsledek.

 

Zbavte se klapek na očích. Nesoustřeďujte se výhradně jen na vlastní cíle a přání. Mohli byste propást krásy života i lidí kolem sebe. Svět je udivující místo, pokud jím dokážete jít s očima dokořán.

 

Slavte svá vítězství. Vychutnejte si každý, třeba i maličký úspěch.

 

Umějte odpustit. V první řadě to potřebujete vy, ne ten, kdo vám ublížil. Odpuštěním získáváte zasloužený klid a svobodu. Odpouštějte rychle a snadno.

 

Všichni máme neuvěřitelnou intuici. Když se zastavíme, strneme v tichu a zaposloucháme se, můžeme zaslechnout hlas vlastní vnitřní moudrosti.

 

Naslouchejte tichému šepotu svého srdce. Srdce zná cestu.

 

Ať vaše duše zpívá! Buďte opravdoví. Na Zemi není nikdo jako vy. Buďte upřímní, žijte a dýchejte zhluboka a jděte za svými cíli.

 

Všichni jsme tvůrci. Opravdu! Při patřičné houževnatosti, soustředění a vytrvalosti je možné všechno. Pamatujte na to.

 

Vyzařuji světlo. Také vy vyzařujete světlo. Všichni záříme. Někdo však zastiňuje svůj vlastní jas. Buďte pro jiné paprskem a ozařujte jim cestu.

 

Neberte život příliš vážně! Stejně nikdo živý nevyváznem. Usmějte se. Dovolte si být hloupí. Využijte každé chvilky. Bavte se.

 

Obklopujte se lidmi, kteří vás mají rádi. A sami je také mějte rádi a podpořte je. Na něco jiného je život příliš krátký.

 

Tančete životem svými kroky. Máte-li veliký sen, jděte za ním s veškerým zápalem. Zároveň však něžně a v určité vzdálenosti, abyste zůstali dostatečně pružní a pohybliví a dokázali se přizpůsobovat měnícímu se životnímu rytmu.

 

Čím více dáváš, tím více dostáváš. Dělte se o moudrost, o lásku, o talent. Dělte se lehce. A uvidíte, jak mnoho krásného se k vám v životě vrátí.

 

Hlavní je nerozdat se úplně. Protože jestli váš vnitřní pohár zůstane prázdný, nebude čím ho naplnit. Důležité je dodržet rovnováhu.

 

Přitakávejte všemu, co vám rozzáří oči. Řekněte tvrdé „ne“ všemu, co vás nezajímá, nebo na co nemáte čas. Čas je ten nejcennější zdroj, který se nijak neobnovuje. Hospodařte s ním rozumně.

 

Přátelství se občas přežije. To nutně neznamená, že my nebo přítel jsme špatní. Prostě se naše cesty rozcházejí. Zachovejte ho v srdci. Jestliže vám však začne ubližovat, nebo vás brzdit, přišel čas držet si odstup a přátelství nechat zmizet.

 

Strach je velmi dobrým ukazatelem toho, co ve skutečnosti chceme a co v životě potřebujeme. Dovolte mu být vaším kompasem a vychutnejte si vzrušující zážitky, k nimž vás přivede.

 

Překonat vlastní strach je ta nejužitečnější věc, kterou pro sebe můžete udělat. Dokazujete tím sobě samým, že zvládnete vše. Je to supergenerátor sebedůvěry.

 

Tělo je dopravní prostředek, který nás veze za naším snem. Mějte ho rádi, chovejte se k němu šetrně a starostlivě, chcete-li se cítit svěží a plní energie. Nepřehánějte to ale. Zevnějšek je subjektivní záležitost a časem se tak či onak proměňuje. Cítit se ve vlastním těle pohodlně a v pohodě, to je to hlavní

 

Co nejčastěji svým blízkým říkejte a ukazujte, jak moc je máte rádi. Nebývá to zas tak často. Váš čas, vaše přítomnost, láska a upřímná starost o ně jsou tím nejlepším dárkem.

 

Žijte přítomností. To je to jediné, co právě máme. Učte se na chybách minulosti, těšte se příjemnými vzpomínkami, ale neviste na nich a rozhodně jim nedovolte, aby vás pronásledovaly. Sněte o budoucnosti, avšak bez fanatismu a posedlosti. Mějte rádi přítomnost.

 

Život je střídáním vzletů a pádů. Abychom objevili vlastní potenciál, potřebujeme obojí. Zkrátka se pevně držte a užívejte si tu jízdu.

 

Všichni jsme jedna velká lidská rodina. Nikdo není ani lepší ani horší než ti ostatní. Prostě v určité životní etapě víme, co dělat. Příště to bude zas někdo jiný.

 

Každý den buďte vděčni za to, čeho se vám v životě dostalo. Vytvoříte tak kolem sebe prostor pro ještě větší hojnost, budete přitahovat radost, lásku, zdraví i rozkvět.

 

Nejste středem Vesmíru. I když vás vaše Ego někdy nutí si to myslet. Nestojí to ale za to. Podívejte se na svět a lidi kolem a uvidíte mnoho nového a krásného.

 

Svět potřebuje více lásky, světla a smíchu.

 

Jste svým vlastním guru. Po velkou část života nám někdo říká co dělat a co si myslet, co je dobré a jak dosáhnout úspěchu. Nevěřte všemu bez vyjímky. Myslete sami za sebe. Opřete se do pilířů. Jakmile přestanete dělat, co se od vás očekává a začnete se řídit svou vlastní intuicí, budete šťastni až k slzám.

 

Věk je jen číslo. Čím je vyšší, tím moudřejšími a zkušenějšími jsme. Člověk už nikdy nebude mladší, než v tuhle chvíli. Tak toho využijme! Vychutnejme si ten okamžik!