Příjemnou noc, dnes je středa 29.5.2024, svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra Ferdinand.

Pošta Milostín, adresa - Valentýn - postup odesílání valentýnských pohledů a dopisů

posta_milostin_valentyn_postup_odesilani_valentynskych___pohledu_a_dopisu_adresa_posty.jpegNevíte čím potěšit svého vyvoleného či vyvolenou? Rádi byste tento rok milovanou osobu něčím překvapili? A co takhle Valentýnské přáníčko s originálním razítkem z Milostína? Ten se stane již po šesté sídlem Valentýnské pošty.
___
___

Pošta Milostín

Obec Milostín leží asi 10 km severně od Rakovníka a má 260 stálých obyvatel, každý rok se tu sejde na orazítkování několik tisíc milostných přáníček. Česká pošta si poštu v Milostíně vybrala v roce 2002 kvůli názvu, stejně jako o Vánocích Boží dar. Ironií je, že název obce nemá s láskou nic společného. Podle pověsti tudy táhl ve velkém horku rytíř se svým vojskem a utábořil se pod místními stromy. Ty poskytovaly milý stín, a proto toto místo nazval Milostínem. 

 

Orazítkování dopisu nebo pohledu milostínským razítkem z pošty

O razítko si můžete psát od 5. do 14. února.

Postup: Přání s adresou a poštovní známkou je nutné vložit do řádně ofrankované obálky a poslat na adresu milostínské pošty.

 

Adresa pošty Milostín a zajímavosti

Pošta Milostín, 270 05.

Zajímavostí je, že každý rok je razítko jiné podoby a s vyobrazením jiného razítka.

Možná zrovna vám přijde přání s tímto originálním razítkem, které je - mimo jiné - velice ceněno filatelisty z celého světa.